Boston razbio Cleveland i poveo s 1-0 u seriji

Konferencijska finala NBA lige otvorio je okršaj Celticsa i Cavaliersa, momčadi koje su se u ovoj fazi natjecanja susrele i prošle godine kada su Cavsi slavili s 4-1 u seriji. U današnjoj utakmici Celticsi su uvjerljivo slavili rezultatom 108:83.

Finale Istočne konferencije, 1. utakmica, 13. svibnja

Boston Celtics – Cleveland Cavaliers 108:83 (36:18, 25:17, 17:29, 30:19)

Boston vodi 1-0 u seriji

Nakon početnog vodstva Clevelanda nevjerojatni Boston radi seriju 17-0 uz odličnu obranu i sjajnu timsku igru. U jednom je trenutku bilo i +21 za igrače Brada Stevensa koji nije mogao poželiti bolje otvaranje utakmice. Odlična igra Celticsa prenijela se i u drugu četvrtinu. Cavsi su izgledali apsolutno nemoćno, a Kelti su otišli na poluvrijeme s nestvarnih 61:35. Zanimljivo, Cavsi su u prvom poluvremenu ostali bez ubačene trice iz čak 12 pokušaja!

U trećoj četvrtini stvari postaju malo bolje za Cavalierse koji sretnim ubačajem sa sirenom smanjuju na samo 14 razlike pred posljednih 12 minuta utakmice. Ipak, sve njihove nade Celticsi su uništili furioznim otvaranjem posljednje dionice te su mirno priveli utakmicu kraju.

U redovima Celticsa najbolji je bio Jaylen Brown s 23 poena i osam skokova, dok je Cavalierse predvodio Kevin Love sa 17 poena.