Bucksi preokretom do vodstva u finalu

Odluka o pobjedniku prvog finalnog susreta doigravanja Istočne konferencije pala je tek u posljednjim minutama, a domaći ‘Bucksi’ su završnom serijom 10:0 uspjeli slaviti nakon što su bili u zaostatku 37 od ukupno 48 minuta utakmice.

‘Raptorsi’ su od treće do šeste minute prve četvrtine napravili seriju 16:0 za vodstvo 19:8, a nešto kasnije bilo je i najvećih plus 13 (26:13). Kontrolu nad rezultatom imali su sve do posljednje dionice u koju se ušlo sa njihovim vodstvom 83:76.

Međutim, već na otvaranju odlučujuće četvrtine domaći rade 8:0 i nakon dugo vremena prvi put imaju vodstvo koje se od tada prelijevalo čas na jednu, čas na drugu stranu.

Tri i pol minute prije kraja Leonard pogađa dva bacanja za vodstvo Kanađana 100:98, i od tada oni više ne uspijevaju postići koš, iako su imali još osam napada. S druge strane, ‘Bucksi’ ubacuju 10 poena i stižu do konačnih 108:100.

Uz konstantno sjajnog Giannisa Antetokounmpa (24p-14s-6a-2ol-3bl), čovjek odluke ovaj put je bio centar Brook Lopez koji je 13 od svojih 29 poena (4 trice) ubacio u posljednjih 12 minuta utakmice, a uz to je skupio 11 skokova i 4 blokade. Goste su predvodili Kawhi Leonard (31p-9s) i Kyle Lowry (30p-8s) koji je pogodio čak 7 od 9 ispucanih trica.

Ovom pobjedom igrači iz Milwaukeeja su u ovogodišnjem playoffu stigli do fantastičnog omjera 9-1. Sljedeći susret igra se u noći sa petka na subotu.

MILWAUKEE – TORONTO 108:100 (1-0)