Saturday, April 27, 2024

Bucksi razbili Celticse, GSW poveo 2:0 protiv Houstona

*** ‘Bucksi’ su u drugom susretu odigranom u Milwaukeeju nadigrali ‘Celticse’ pa se polufinalna serija Istoka seli u Boston sa omjerom 1-1. Ključ noćašnjeg uspjeha bila je perfektno odigrana treća četvrtina koju su, nakon vodstva na poluvremenu od četiri poena prednosti (59:55), domaći dobili sa velikih 39:18 i time stekli za goste nedostižnu prednost. Najveći višak poena kojega su ostvarili ‘Bucksi’ na ovoj utakmici iznosio je ‘plus 31’ (112:81) sredinom posljednje četvrtine. Najbolji igrači utakmice bili su grčki reprezentativac Giannis Antetokounmpo koji je susret završio sa 29 poena i 10 skokova te njegov suigrač Khris Middleton koji je ubacio samo poen manje, uz 7 skokova, a pogodio je čak 7 trica iz 10 pokušaja. Treći igrač ‘Bucksa’ koji je otišao iznad 20 poena bio je Eric Bledsoe (21p-5a), dok su goste iz Bostona predvodili Marcus Morris (17p-7s), Jaylen Brown (16p-6s) i Al Horford (15p-8s). Od članova startne petorke ‘Kelta’ ovaj put su potpuno podbacili organizator igre Kyrie Irving (9p, šut 4/18) te mlada zvijezda Jayson Tatum (5p, šut 2/10).

MILWAUKEE – BOSTON 123:102 (1-1)

*** U drugom susretu polufinalne serije Zapadne konferencije u kojemu su se u Oaklandu ponovno sastali ‘Warriorsi’ i ‘Rocketsi’, obje momčadi su rano upale u probleme. Steph Curry je napustio teren zbog ozljede prsta: https://www.youtube.com/watch?v=xYICfXDGE7E, a James Harden zbog ozljede oka: https://www.youtube.com/watch?v=zmHhsY77pFw. Srećom po gledatelje i njihove momčadi, obojica su se nešto kasnije vratila na teren, a unatoč problemima, uspjeli su biti među (naj)boljim akterima susreta. ‘Warriorsi’ su nakon prve četvrtine stekli 9 poena prednosti (29:20) koju su uspjeli sačuvati sve do odlaska na veliki odmor (58:49). U drugom poluvremenu domaći nisu ispuštali prednost, ali ona je bila prilično ‘rastezljiva’, od najviših 15 poena (82:67) pa do najmanjih ‘plus 3’ (92:89) koliko je bilo sedam minuta prije kraja nakon ubačaja Hardena, nešto kasnije i Clinta Capele za 93:90. Međutim, tada slijedi serija ‘Ratnika’ 9:0 koja ujedno i odlučuje o pobjedniku ove utakmice čiji su najefikasniji pojedinci bili James Harden i Kevin Durant, obojica sa po 29 postignutih poena.

GOLDEN STATE – HOUSTON 115:109 (2:0)