Buđenje Hezonje, Harden sredio Clipperse; “sukob” Riversa

Noćas se u NBA ligi odigralo sedam utakmica, od čega dva derbija. Aktualni prvaci toronto Raptorsi pobijedili su Portland u gostima sa 114:106. Mario Hezonja se nakon nekoliko očajnih napadačkih predstava preselio na klupu i to je polučilo određene rezultate, barem što se njegovih brojki tiče.

U 14 minuta na parketu, zabio je 10 poena i uhvatio šest lopti, no bez raspoloženog dvojca Lillard (9 poena) i McCollum (19 poena), Blazersi nisu mogli protiv nevjerojatnih Siakama (36p, 15/28 šut) i VanVleeta (30p, 7as), koji nastavljaju dokazivati da će Raptorsi i bez Kawhija biti pretedenti za finale Istoka.

Houston Rocketsi pobijedili su LA Clipperse sa 102:93, a ponajviše zahvaljujući Hardenu koji je na kraju ubacio 47 poena te dodao šest skokova i sedam asistencija. Russell Westbrook upisao je 17 poena i samo po dva skoka i asistencije, a Clint Capela 12 koševa i 20 skokova.

Kawhi Leonard je na drugoj strani imao 26 poena, 12 skokova i sedam asistencija, Lou Williams je dodao 20. Ivica Zubac odigrao je deset minuta te zabio sedam poena, četiri skoka i dvije asistencije.