Tuesday, April 23, 2024

Buđenje Šarića, Hezonja skroman

Dario Šarić s Phoenix Sunsima stigao je do šeste ovosezonske pobjede i na omjeru je 6-3. Sunsi su ugodno iznenađenje, igraju dobru košarku, a Šarić solidno odrađuje svoj dio posla.

Noćas su im u goste došli Brooklyn Netsi i očekivao se izjednačeniji dvoboj, međutim Kyrie Irving i društvo bili su daleko od očekivanog izdanja i upisali su uvjerljiv poraz. Već u prvom poluvremenu Netsi su potonuli i nisu pokazali da to mogu okrenuti u nastavku.

Samo Irving bio je dvoznamenkast u petorci Netsa, upisao je 15 poena uz pet skokova, ali nije to bio niti njegov dobar nastup.

S druge strane Sunsi su imali cijelu startnu petorku na dvoznamenkastom učinku uključujući i Šarića. Dario je igrao 26 minuta i ubacio 12 poena(1/3 za dva, 2/5 za tri, 4/4 slobodna) i tome dodao četiri skoka i tri asistencije.

Devin Booker ubacio je 27 poena uz devet dodavanja, a Ricky Rubio 22 poena uz 12 asistencija.

TrailBlazersi su slavili protiv Atlante u produžecima sa 124:113.

Mario Hezonja ima priliku, ponovno je krenuo u petorci, ali da bi tu priliku i zadržao, mora više. Za 24 minute ubacio je tri poena (1/5 za dva, 1/1 slobodna) uz tri asistencije i dva skoka.

Damian Lillard završio je s 30 poena, sedam skokova i šest asistencija, CJ McCollum dodao je 23 poena i osam skokova, a Hassan Whiteside 21 poen i 12 skokova. Kod poraženih Trae Young ubacio je 35 poena uz deset asistencija