Bullsi izborili gostujuću pobjedu, Houston lako protiv Oklahome

U sinoćnja četiri susreta prvog kruga doigravanja snage su odmjerili osam preostalih timova. Tri su izborila domaću pobjedu, dok je Chicago iznenadio Boston te poveo u seriji.

Washington Wizards – Atlanta Hawks 114:107

Vrlo tijesna utakmica igrala se jučer u Washingtonu gdje je domaća momčad izborila tešku pobjedu protiv veoma dobro raspoloženih Hawksa. Nakon prvog dijela utakmice Atlanta je imala tri poena više (48:45), no početkom treće četvrtine se prednost otopila te je Washington prešao u vodstvo koje nije ispustio do kraja susreta. Najzaslužniji za to bio je John Wall koji je snažnim prodorima i s nekoliko dobrih asistencija srušio sve nade Hawksa za gostujuću pobjedu.

Golden State Warriors – Portland Trail Blazers 121:109

Prve tri četvrtine ove utakmice bile su jako neizvjesne, što govori sam rezultat na kraju druge i treće, kada su obje momčadi imale isti broj poena. Zadnja četvrtina prelomila je jučerašnji spektakl u prepunoj Oracle areni. Warriorsi su pojačali obranu te brzo stigli do vodstva od preko 10 poena, koje su samo održavali do kraja utakmice. Za Blazerse su nevjerojatni bili McCollum i Lillard u prvoj polovici utakmice, kada su zabili 48 poena (CJ. 27 poena, Damian 21) od ukupnih 56. Do kraja utakmice su povećali svoje učinke, no nije bilo dovoljno. Kod Warriorsa su najbolji bili Durant i Curry, koji su nasuli Blazerse u zadnjoj četvrtini, dok je Green sjajnom obranom spašavao situaciju nebrojeno puta.

Boston Celtics – Chicago Bulls 102:106

Chicago Bullsi priredili su malo iznenađenje te dobili prvu momčad istoka u njihovoj dvorani. Susret je bio veoma izjednačen do nekoliko minuta prije kraja kada su se Bullsi odvojili i osigurali pobjedu. Najistaknutiji igrači bili su Thomas i Butler,  a Dwayne Wade je igrao nešto više od pola sata te ubacio 11 poena i odradio šest asistencija.

Houston Rockets – Oklahoma City Thunder 118: 87

Prva polovica susreta dala je nadu za zanimljivu utakmicu, no onda su Rocketsi potpuno „uništili“ show i Thundere učinili smiješnima tako što su zadnje dvije četvrtine ubacili 59 koševa, a dopustili samo 33. Najviše posla učinili su dobrom obranom na Westbrooku koji je imao očajno loš šut te nikakvu pomoć od suigrača. Adams, Kanter i Oladipo (1-12 šut) zabili su samo 20 poena. Uvjerljivo najbolji kod domaćina bio je Harden, a ekipa oko njega je bilo veoma dobro raspoložena za šutiranje.