Friday, March 29, 2024

Bullsi razbili prvake, Celticsi iznenadili Blazerse

Prvi susret večeri donio nam je veliku pobjedu Bullsa protiv aktualnih NBA prva au United Centru (105:81). Bullse su do pobjede odveli Derrick Rose (22 poena, 5 dodavanja) i Pau Gasol (12 poena, 15 skokova). Nakon što su izgubili 6 od zadnjih 8 utakmica, Bullsi su u sinoćnji susret ušli napaljeni i Spursima su nanijeli najgori poraz ove regularne sezone. Očito su riječi Derricka Rosea djelovale pozitivno na momčad iz Chicaga.

13 poena Gordona Haywarda u zadnjoj četvrtini osigurali su veliku pobjedu Utah Jazza koji su na gostovanju svladali neugodne Milwaukee Buckse (101:99). Hayward je susret završio s 24 poena, 6 skokova i 6 dodavanja, a odličan je bio i Enes Kanter koji je zabio 23 poena i uhvatio 16 skokova.

Boston Celticsi kao momčad nisu slavili na gostovanju kod neke ekipe sa Zapada još od ere Doca Riversa, ali sinoć su razbili taj negativni niz od 25 uzastopnih poraza. Svladali su Portland Trail Blazerse tricom u zadnjoj sekundi (90:89) koju je zabio Evan Turner. Avery Bradley je zabio najviše za Celticse (18 poena), a vrlo dobar je bio i Jarred Sullinger koji je skupio 17 poena i 9 skokova.

Los Angeles Clippersi su sinoć doslovno ponizili Brooklyn Netse; svladali su ih s čak 39 razlike (123:84), a do pobjede ih je odveo Blake Griffin s 24 poena i 6 skokova. Odličan je bio i DeAndre Jordan koji je zabio 14 poena i uhvatio 12 skokova, uz savršen šut 7/7. Chris Paul je za samo 24 minute igre skupio 17 dodavanja. Naš Bojan Bogdanović je igrao 13 minuta i nije se upisao u strijelce za poražene Netse. Clippersi su skupili čak 41 dodavanje na 49 pogođenih šuteva.