Cavaliersi i Rocketsi obranili domaći teren, Wizardsi ponovno svladali Raptorse

Cleveland Cavaliersi (2) i Boston Celticsi (7) odigrali su još jednu tijesnu utakmicu, ali domaća momčad je ponovno bila napadački moćnija i na kraju stigla do druge pobjede u seriji (99:91). Najbolji su za Cavse sinoć bili LeBron James (30 poena, 9 skokova, 7 dodavanja) i Kyrie Irving (26 poena, 5 skokova, 6 dodavanja). Navedeni dvojac je zabio sve poene Cavsa u zadnjoj četvrtini. Još pohvaliti treba Timofeya Mozgova koji je zabio 16 poena, uz 7 skokova i 5 blokada. Za Celticse je ponovno raspoložen bio Isaiah Thomas s 22 poena i 7 dodavanja. Serija se sada seli u Boston gdje će se odigrati sljedeće dvije utakmice.

Washington Wizardsi (5) su na najbolji mogući način otvorili seriju protiv Toronto Raptorsa (4). Svladali su domaću momčad u oba gostujuća susreta i natrag u Washington putuju s prednošću 2-0. Sinoć su stigli do pobjede (117:106) na krilima Johna Walla (26 poena, 17 dodavanja) i Bradleyja Beala (28 poena). Wizardsi su fantastično odigrali drugu i treću četvrtinu kada su u 24 minute ukupno napravili seriju 71:44 koja je na kraju i prelomila utakmicu. Raptorsi su se u zadnjoj dionici pokušali vratiti, ali je bilo prekasno.

Za razliku od Raptorsa, Houston Rocketsi (2) su svoje domaće utakmice odradili uspješno te su poveli 2-0 protiv Dallas Mavericksa (7). Teksaški obračun je sinoć ponovno odnijela domaća ekipa (111:89), a egal utakmicu su razbili odličnom zadnjom četvrtinom koju su dobili rezultatom 30:19. Dwight Howard (28 poena, 12 skokova) i James Harden (24 poena, 5 skokova, 6 dodavanja) su zabili najviše, ali Josh Smith je obilježio susret s 15 poena, 8 skokova i 9 dodavanja za samo 25 minuta na parketu. Alley-oop kombinacijama s Howardom je doslovno izludio obranu Mavsa u zadnjoj četvrtini. Odličan je za Rocketse s klupe bio i Corey Brewer koji je za 29 minuta zabio 15 poena.