Cavaliersi i Wizardsi pomeli protivnike, Clippersi izjednačili, Mavericksi upisali prvu pobjedu u seriji

Drugu metlu u ovogodišnjem doigravanju dobili smo u dvoboju Boston Celticsa (2) i Cleveland Cavaliersa (7). Cavsi su i u drugoj gostujućoj utakmici bili uspješni (101:93) te su stigli do 4. pobjede zaredom i prolaska u polufinale konferencije. LeBron James (27 poena, 10 skokova, 8 dodavanja), Kyrie Irving (24 poena, 11 skokova), Timofey Mozgov (12 poena, 11 skokova, 3 blokade) i Iman Shumpert (15 poena, 10 skokova) su bili najbolji kod gostiju. Kevin Love je odigrao samo šest minuta zbog ozljede ramena, dok je J.R. Smith nakon 15 minuta isključen zbog udaranja Jae Crowdera.

Nakon što su ih aktualni NBA prvaci San Antonio Spursi (6) zgazili s čak 27 razlike u trećoj utakmici, Los Angeles Clippersi (3) su u 4. utakmicu ušli kao potpuno druga ekipa te su izjednačili seriju fantastičnom predstavom (114:105). Chris Paul (34 poena, 7 dodavanja), Blake Griffin (20 poena, 19 skokova, 7 dodavanja) i J.J. Redick (17 poena) su bili najbolji kod startera, dok su s klupe briljirali Austin Rivers (16 poena za 17 minuta) i Jamal Crawford (15 poena). Za Spurse su najbolje odigrali Kawhi Leonard (26 poena, 7 skokova, 5 dodavanja) i Tim Duncan (22 poena, 14 skokova).

Već treću metlu u prvom krugu doigravanja ostvarili su Washington Wizardsi (5) koji su s četiri uzastopne pobjede izbacili Toronto Raptorse (4). Domaćini su u četvrtoj utakmici dominirali te su slavili rezultatom 125:94. Sedam igrača Wizardsa je zabilo 10 ili više poena, a istaknuti treba Johna Walla (14 poena, 10 dodavanja), Bradleyja Beala (23 poena) i Marcina Gortata (21 poen, 11 skokova). S klupe su odlični bili Drew Gooden (13 poena) i Ramon Sessions (15 poena). Wizardsima je ukupan šut bio na 55 posto, trica na 57 posto (15/26), a skupili su 30 dodavanja na 41 pogođen šut.

Iako su izgubili tri utakmice zaredom i prijetila im je metla, Dallas Mavericksi (2) su pokazali srce i pred svojim navijačima su svladali Houston Rocketse (7) te smanjili minus u seriji na 3-1. U pobjedi 121:109 šest igrača Mavsa je zabilo 10 ili više poena, a najbolji su bili Monta Ellis (31 poen), J.J. Barea (17 poena, 13 dodavanja), Tyson Chandler (10 poena, 14 skokova), Dirk Nowitzki (16 poena, 8 skokova) i Al-Farouq Aminu (16 poena, 12 skokova).