Saturday, April 20, 2024

Cavaliersi lako protiv Knicksa, Pacersi iznenadili Warrirose

Prvi susret večeri odigrali su u Madison Square Gardenu New York Knicksi i Cleveland Cavaliersi; gosti su očekivano stigli do lagane pobjede (101:83), a sinoć su raspoloženi bili LeBron James (18 poena, 7 skokova, 7 dodavanja), J.R. Smith (17 poena), Kevin Love (16 poena, 16 skokova) i Kyrie Irving (18 poena).

Pistonsi su maestralnom izvedbom u drugom poluvremenu došli do pobjede 106:89 protiv Wizardsa. Drugu dionicu su na krilima Popea (utakmica karijere s 26 poena i 6/13 za tri poena), Jacksona (nakon užasnog starta – 1/9 prvo poluvrijeme i treme da sve ispadne najbolje završio je sa 17 poena -6/9 drugi dio, te po 5 skokova i asistencija) i Drummonda (18 poena i 16 skokova) dobili 59:37. Wizardse je predvodio Gortat s 24 poena (16 u prvom poluvremenu uz 8/8 realizaciju) i 10 skokova, a slobodno možemo reći da je Jackson nadigrao Walla jer je potonji završio sa svega 10 poena uz 5/16 iz igre ali je ubilježio 12 dodavanja.

Hawksi su teškom mukom svladali Buckse (igrali bez Cartera-Williamsa) zahvaljujući seriji od tri trice Korvera (12 poena) u posljednjoj četvrtine i odveo ih do pobjede 97:86. Najbolji strijelac bio je Millsap s 23 poena i 16 skokova, a još su četvorica zabila preko 10 poena. Bucksi su se uspješno vratili u trećoj četvrtini zahvaljujući Antetokounmpu i Middletonu koji su zabili po 19 poena, ali su ostali bez goriva za završnu dionicu, te su poraženi 97:86

Rodney Stuckey ponovno je briljirao za Pacerse; sinoć je u domaćoj pobjedi protiv Warriorsa (104:98) zabio 30 poena za 29 minuta igre. Warriorsima nije igrao Stephen Curry koji je odmarao zbog ozljede desnog gležnja, pa je umjesto njega uskočio Klay Thompson koji je zabio 39 poena, ali nedovoljno za pobjedu.Naš Damjan Rudež je zabio 4 poena za 11 minuta igre.

Nikola Vučević nastavlja igrati izvanrednu košarku u tekućoj sezoni; sinoć je u pobjedi Orlando Magica nad 76ersima (103:98) bio najbolji igrač susreta s 31 poenom i 14 skokova, uz šut iz igre 14/24.

Nova odlična partija Russella Westbrooka (21 poen, 17 dodavanja, 8 skokova za 27 minuta) donijela je novu pobjedu Oklahomi. Sinoć su slavili protiv Denver Nuggetsa (119:94), a još treba naglasiti odlične partije Enesa Kantera (20 poena, 12 skokova) i Sergea Ibake (20 poena, 8 skokova, 8 blokada).

Odličan debi upisao je sinoć za Maverickse Amare Stoudemire koji je za samo 11 minuta zabio 14 poena. Dallas je svladalo Hornetse (92:81), a najbolji igrač susreta je bio Monta Ellis koji je zabio 23 poena.

Borbenu partiju odigrali su Memphis Grizzliesi koji su na gostovanju u Portlandu nadoknadili minus od 13 razlike na ulazu u zadnju dionicu, da bi na kraju slavili (98:92). Grizzliesi su zadnju četvrtinu dobili rezultatom 34:15, a najbolji u redovima pobjednika je bio Marc Gasol s 21 poenom i Courtney Lee s 19 poena.

Los Angeles Lakersi su u zadnjem susretu večeri slavili protiv Boston Celticsa (118:111 nakon produžetka) u zanimljivom susretu. Za pobjedničku momčad najviše su zabili Jeremy Lin (25 poena) i Wesley Johnson (22 poena).