Cavaliersi nižu poraze, Marc Gasol odigrao utakmicu karijere, Šarić odličan u pobjedi 76ersa

Cavaliersi su upisali novi poraz, ovaj put kod kuće protiv Kingsa. Celticsi su pobijedili kod kuće Rocketse. Warriorsi, Thunderi i Hawksi su upisali pobjede u gostima, a Mavsi su bili bolji od Knicksa.

Cleveland Cavaliers – Sacramento Kings 112:116 (OT)

Cavsi u zadnje vrijeme ne igraju dobro. Imaju šest poraza u zadnjih osam utakmica. LeBron James je imao ponovno double-double, ali su Cavsi imali velikih problema s linije slobodnih bacanja. Pogodili su samo 17 od 34. Kingsi su u produžetku zaostajali čak pet razlike, 2:30 prije kraja, ali su uspjeli nadoknaditi to i pobijediti prvake na njihovom terenu.

Boston Celtics – Houston Rockets 120:109

Isaiah Thomas ponovno je odigrao maestralnu utakmicu. Ubacio je 38 poena, ovo mu je 15 utakmica s 30 ili više poena i 29. Zaredom s 20 ili više poena. Boston je gubio na poluvremenu, dok je u drugom preuzeo kontrolu nad igrom. 5:12 prije kraja bilo je izjednačeno, 98:98. Ali, onda Thomas uspijeva pogoditi slobodno, poslije toga su se uključili Horford i Crowder i Rocketsi se nisu mogli vratiti.

Brooklyn Nets – Miami Heat 106:109

Dion Waiters je opet odigrao fantastičnu utakmicu za Miami. Ubacio je 14 poena od svoja 24 u posljednjoj četvrtini, uključujući tricu za pobjedu 6,8 sekundi prije kraja. Miami je nadoknadio 18 poena zaostatka.

Memphis Grizzlies – Toronto Raptors 101:99

Marc Gasol je pogodio dva ključna slobodna bacanja za pobjedu protiv Raptorsa koji su upisali pet poraza zaredom. Memphis je pred sam kraj imao veliku prednost, ali su Raptorsi napravili niz od 12 poena zaredom i izjednačili utakmicu, no nije bilo dovoljno.

New Orleans Pelicans – Oklahoma City Thunder 105:114

Westbrook je upisao još jedan triple-double. Sada je ispred legendarnog Larryja Birda sa 60 triple-doubleova u karijeri. Davis je ponovno napustio utakmicu zbog ozljede u drugoj četvrtini. Bez njega su Pelicansi gubili i 22 razlike, pokušali se vratiti, ali pet razlike je bilo najbliže što su došli.

Pelicans:

E’Twaun Moore (18p, 8sk, 2as)

Tyreke Evans (14p, 9as, 5 sk)

Jrue Holiday (14p, 8as, 4ukr, 2sk)

Solomon Hill (14p, 8sk, 2as, 2blo)

Thunder:

Russell Westbrook (27p, 12sk, 10as, 8izg)

Steven Adams (20p, 11sk, 3as, 4blo)

Enes Kanter (17p, 11sk, 2as)

Charlotte Hornets – Golden State Warriors 103:113

Kevin Durant je upisao 16 poena od svojih 33 u posljednjoj četvrtini. Warriorsi su povećali svoj iz u kojoj nisu izgubili dvije utakmice zaredom na 132. Hornetsi su ušli u četvrtu četvrtinu s vodstvom 80:75 i ovo je tek osmi put u sezoni da su Warriorsi zaostajali nakon tri četvrtine.

Chicago Bulls – Atlanta Hawks 114:119

Zahvaljujući nizu na kraju utakmice, 19:4, Hawksi su upisali novu pobjedu. Hawksi su ubacili i najviše trica u sezoni 17. Tri minute prije kraja Bullsi su vodili 110:100, Hawksi su zvali odmor i nakon toga se sve preokrenulo.

Milwaukee Bucks – Philadelphia 76ers 109:114

76ersi su odigrali fantastično prvo poluvrijeme u kojoj su postigli 72 poena, ali u trećoj četvrtini su stali i postigli samo 16 poena pa je četvrta četvrtina bila malo neizvjesnija. 76ersi su pobijedili pet od zadnjih šest utakmica, također su pobijedili dvije utakmice zaredom bez Embiida.

Bucks:

Greg Monroe (28p, 9sk, 2as)

Jabari Parker (20p, 4sk, 2as, 3blo)

Giannis Antetokounmpo (17p, 12sk, 5as, 4ukr)

76ers:

Gerald Henderson (20p, 4as, 2sk)

Dario Šarić (17p, 3sk)

Ersan ilyasova (17p, 9sk, 2as)

Nerlens Noel (16p, 13sk)

Dallas Mavericks – New York Knicks 103:95

Mavsi imaju puno problema s ozljedama, ali u zadnje vrijeme igraju sve bolje i bolje. Pobijedili su u pet od zadnjih sedam utakmica. Wesley Matthews nije igrao, a Deron Williams se ozlijedio u prvom poluvremenu. Knicksi su bili blizu 89:88, ali je Dallas napravio niz 8:0 i Knicksi više nisu mogli ništa.

Portland Trail Blazers – Los Angeles Lakers 105:98

Blazersi su slavili 40. obljetnicu osvajanja naslova 1977. godine, na pravi način s pobjedom protiv Lakersa. To im je bila 11 pobjeda zaredom protiv Lakersa.