Cavaliersi pomeli Raptorse, Wizardsi i Rocketsi izjednačili velikim pobjedama

Cavaliersi su prošli u svoje treće uzastopno finale konferencije. U četvrtom susretu uspjeli su pobijeiti Toronto u Kanadi. Wizardsi su odličnom serijom u utakmici uspjeli doći do izjednačenja, kao i Rocketsi koji su na domaćem terenu tricama pobijedili neraspoložene Spurse.

Toronto Raptors – Cleveland Cavaliers 102:109 (0-4)

Cavaliersi su prva momčad koja je prošla u finale konferencije. Prošlogodišnji prvaci čekat će boljeg iz serije Washington Wizardsa i Boston Celticsa. LeBron James ušao je u sedmo finale Istočne konferencije zaredom. Cavsi su postali prva momčad koja je pobijedila osam utakmica u doigravanju zaredom godinu nakon što su osvojili naslov i postali su prva momčad koja je pobijedila koja je imala osam pobjeda zaredom u dvije sezone doigravanja zaredom. 6:38 prije kraja Toronto je bio na samo jedan razlike. No, Cavsi su s raspoloženim Kyrie Irvingom uspjeli pobjeći na plus pet, a Irving je postigao 11 poena u seriji 11:2 i četiri minute prije kraja Cavsi su imali vodstvo 103:95. Do kraja nisu Raptorsi mogli ništa i Cavsi su ušli u još jedno finale Istočne konferencije.

Kyle Korver (18p, 5sk)

Washington Wizards – Boston Celtics 102:121 (2-2)

Fantastičnom trećom četvrtinom Wizardsi su se uspjeli odvojiti od Celticsa i izjednačiti seriju. Celticsi su napokon krenuli dobro u utakmicu, nisu izgubili u prvoj četvrtini. U drugoj četvrtini imali su i deset poena razlike, ali Wizardsi su predvođeni Johnom Wallom uspjeli doći do izjednačenja. Onda u trećoj utakmici, Wizardsi su odigrali maestralno. Imali su nevjerojatnu seriju od 26:0, četvrtinu su uspjeli pobijediti rezultatom 42:20 i u tu su riješili susret. John Wall imao je još jedan double-double, ali i očajan šut 8-25. Bradley Beal je imao jako dobar šut 11-16 kao i Bojan Bogdanović koji je za 22 minute šutirao 5-7.