Saturday, April 27, 2024

Cavaliersi poveli 2-1, James ponovno fantastičan

Prva utakmica NBA finala u Clevelandu nakon 2007. godine donijela nam je novi triler i uzbudljivu završnicu.

Domaći Cavaliersi su stigli do pobjede i vodstva 2-1 u seriji, ali nakon velike drame jer su u trećoj dionici poveli s čak 20 razlike, da bi na kraju slavili samo 96:91. LeBron James je ponovno bio nevjerojatan; zabio je 40 poena, uz 12 skokova, 8 dodavanja (šut 14/34), a pomogao mu je Matthew Dellavedova s 20 poena, 5 skokova i 4 dodavanja. Dvocifreni su u redovima Cavsa još bili energični Tristan Thompson (10 poena, 13 skokova) i J.R Smith (10 poena).

Za Warriorse, koji su frustrirani obranom Cavaliersa ponovno napadački zakazali, je najbolji bio Stephen Curry koji je zabio 27 poena, uz 6 skokova i 6 dodavanja (šut 10/20, trica 7/13). Curry je u prvom poluvremenu bio nevidljiv, ali u drugom se probudio te je Warriorse skoro odveo do sjajnog povratka. Andre Iguodala je zabio 15 poena, Klay Thompson 14, dok je s klupe za samo 13 minuta David Lee zabio 11 poena. Očajni su sinoć bili Harrison Barnes (0 poena, 0/8 šut) i Draymond Green (7 poena, 2/10 šut).

4. utakmica se igra u četvrtak u 03:00.