Thursday, April 18, 2024

Cavaliersi povijesnim povratkom do vodstva 3-0, Bucksi uništili Raptorse

Cavsi su predvođeni LeBronom Jamesom uspjeli ostvariti nevjerojatan povratak. Na poluvremenu su gubili 21 razlike, ali fantastičnim drugim poluvremenom su uspjeli doći i do treće pobjede u seriji. Bucksi su lako pobijedili Raptorse, dok je Memphis bio bolji na domaćem terenu protiv Spursa.

Indiana Pacers – Cleveland Cavaliers 114:119 (0-3)

Cavaliersi su u drugom poluvremenu napravili nevjerojatan preokret i uspjeli su nadoknaditi 21 poen razlike i ostvariti treću pobjedu u seriji. Pacersi u poluvremenu zabili nevjerojatna 74 poena. Domaći navijači su vodili Pacerse koji su u prvom poluvremenu sjajno igrali. Pogađali su trice, skakali u napadu, čuvali obrambeni skok. Sve je išlo kako je trebalo, Cavsi su izgledali nemoćno. Ali onda u trećoj četvrtini je počeo veliki preokret. Cavaliersi su otvorili trećinu serijom 12:3, nakon toga su se Pacersi malo probudili, ali Cavsi ponovno prave seriju 10:0. U četvrtoj četvrtini Cavsi opet postižu 35 poena, dok su Pacerse u cijelom poluvremenu zadržali na samo 40 poena. Fantastični LeBron James predvodio je momčad s 41 poenom, 12 asistencija, 13 skokova i dvije blokade. Pacersi u drugom poluvremenu nisu mogli ništa napraviti, dok James ubacio čak 28 poena u drugom poluvremenu.

Kevin Love (13p, 6sk)

Milwaukee Bucks – Toronto Raptors 104:77 (2-1)

Bucksi su se na domaćem ternu poigrali s Raptorsima i ostvarili su na domaćem terenu pobjedu koja im je donijela vodstvo u seriji. Već na poluvremenu Bucksi su riješili utakmicu kada su imali ogromnih 27 razlike prednosti. U trećoj četvrtini su to samo još povećali. Zanimljivo je da nisu Raptorsima dopustili da postignu preko 20 poena u prve tri četvrtine. Tek su u četvrtoj četvrtini Raptorsi ubacili 31 poen. Odličan kod Bucksa bio je Giannis Antetokounmpo s 19 poena, osam skokova, četiri asistencije, dvije ukradene i dvije blokade, a imali su čak šest igrača s dvoznamenkastim brojkama.

Bucks:

Khris Middleton (20p, 7as, 3sk, 2ukr)

Giannis Antetokounmpo (19p, 8sk, 4as, 2ukr, 2blk)

Raptors:

Kyle Lowry (13p, 5sk, 2as)

Delon Wright (13p, 6sk, 2as)

Memphis Grizzlies – San Antonio Spurs 105:94 (1-2)

Grizzliesi su uspjeli prekinuti niz od deset poraza zaredom u doigravanju protiv Spursa. Sjajnu utakmicu imao glavni trojac Memphisa, Zach Randolph, Mike Conley i Marc Gasol. U trećoj četvrtini Memphis je napravio ključnu prednost kada su imali prednosti i do 22 poena razlike. Kawhi Leonard je u prve dvije utakmice imao preko 30 poena u oba susreta, ali je sinoć ubacio samo 18 poena. Gregg Popovich je u četvrtoj četvrtini povukao iz igre svoje startere. Spursi u trećoj četvrtinj od 17 upućenih šuteva promašili čak 11, dok je Memphis s druge strane pogodio deset od 14 upućenih šuteva.