Cavaliersi prejaki za Raptorse, briljantni Leonard odveo Spurse do izjednačenja

Nova lagana pobjeda Cavsa. LeBron James odigrao je još jednu odličnu utakmicu u kojoj je predvodio svoju momčad do pobjede. Spursi su uspjeli izjednačiti seriju, ali su i ostali bez Tonyja Parkera.

Cleveland Cavaliers – Toronto Raptors 125:103 (2-0)

Predvođeni briljantnim LeBronom Jamesom Cavaliersi su upisali i drugu pobjedu u seriji. James je ubacio 39 poena u još jednoj laganoj pobjedi Cavsa. Već u prvoj četvrtini su stvorili ugodnu prednost, 34:22, a ta prednost do kraja poluvremena je povećana na +14. James je stigao lagendarnog Kareema Abdula-Jabbara na vječnoj listi strijelaca u doigravanju. U drugom poluvremenu Cavsi odmah prave još veću prednost, dodtanih 12 poena razlike i pred kraj treće četvrtine bilo je čak +28. To je bio kraj za Raptorse koji su upisali još jedan težak poraz protiv Cavsa. Ovakvom igrom teško da ćemo moći uzeti pobjedu u seriji, a ne pokušati izbaciti kralja i njegovu momčad.

Cavaliers:

LeBron James (39p, 6sk, 4as, 3ukr, 2blk)

Kyrie Irving (22p, 11as, 2ukr)

Channing Frye (18p, 5sk)

Raptors:

Jonas Valanciunas (23p, 5sk)

Corey Joseph (22p, 6sk)

Kyle Lowry (20p, 5as)

San Antonio Spurs – Houston Rockets 121:96 (1-1)

Nakon teško poraza u prošloj utakmici, Spursi su se probudili i uzvratili na isti način. Visoka pobjeda protiv Rocketsa i izjednačenje serije. Osam minuta prije kraja utakmice Spursi su ostali bez Tonyja Parkera. Još nije poznato koliko će biti van terena. Jako lošu utakmicu imao je James Harden koji je ubacio samo 13 poena uz šut 3-17. Ovo je prvi susret Rocketsa u kojem nisu ubacili preko 100 poena. Spursi su u četvrtoj četvrtini prelomili susret kada su ostvarili prednost 33:13. Samo 13 poena Rocketsa u četvrtoj četvrtini.