Cavaliersi razbili Celticse, Westbrook nastavlja briljirati, Curry zabio 42 poena

Predvođeni LeBronom Jamesom Cavaliersi su u Bostonu pobijedili Celticse i vratili prvo mjesto. Thunderi su bili bolji od Memphisa u gostima, a Russellu Westbrooku je nedostajao samo jedan skok kako bi ostvario rekord. Warriorsi su osigurali prvo mjesto na Zapadu zbog poraza Spursa kod kuće protiv Lakersa.

Charlotte Hornets – Miami Heat 99:112

Miami je ubacio rekord franšize za pogođeni broj trica u jednoj utakmici. Ubacili su 21 tricu protiv Hornetsa, a šest je pogodio James Johnson. Miami je sada ponovno na osmom mjestu. Utakmica je bila izjednačena sve do treće četvrtine kada je Miami je pobijedio treću četvrtinu deset razlike. Goran Dragić je bio najraspoloženiji, ubacio je 33 poena.

Detroit Pistons – Toronto Raptors 102:105

Pistonsi su u jedonom trenutku imali vodstvo 20 poena razlike. Kyle Lowry se vratio u momčad Raptorsa i odigrao je 42 minute. Lowry je ubacio 27 poena i podijelio deset asistencija. Jonas Valanciunas je bio raspoložen u četvrtoj četvrtini. Upisao je 11 od svojih 19 poena za Toronto. Raptorsi su opet uspjeli nadoknaditi veliku razliku i ostvariti pobjedu.

Boston Celtics – Cleveland Cavaliers 91:114

U derbiju Istoka i u utakmici koja je vjerojatno odredila momčad koja će imat prvo mjestu na Istoku, Cavsi su predvođeni LeBronom Jamesom srušili Celticse. James je ubacio 36 poena, deset skokova i šest asistencija. Sada su Cavsi ponovno na prvom mjestu. Igrali su i  bez Tristana Thompsona, ali svejedno su u trećoj četvrtini imali i 29 poena prednosti. Imali su i  više skokova od Celticsa.

Houston Rockets – Denver Nuggets 110:104

James Harden se ponovno vratio u momčad Rocketsa nakon što je propustio prošli put prvu utakmicu u sezoni. Harden je ubacio 31 poena, deset asistencija i sedam skokova. Ovom pobjedom su osigurali treće mjesto na Zapadu. Pred kraj utakmice Nikola Jokić ubacio je koš i smanjio razliku na samo dva razlike, ali je odmah poslije toga Harden pogodio tricu.

Memphis Grizzlies – Oklahoma City Thunder 100:103

Russell Westbrook je pogodio ključnu tricu 14 sekundi prije kraja za vodstvo 101:97. Poslije toga je pogodio i još dva slobodna bacanja. Imao je 45 poena, deset asistencija i devet skokova. Nedostajao mu je samo jedan skok kako bi srušio rekord Oscara Robertsona i izbio sam na vrh ljestvice. Oklahomi je ovo bila druga pobjeda zaredom, a Memphisu je ovo bio treći poraz zaredom.

Grizzlies:
Marc Gasol (23p, 5as, 4blk)
Zach Randolph (20p, 9sk)
Tony Allen (14p, 7sk)
Andrew Harrison (12p)

Thunder:
Russell Westbrook (45p, 9sk, 10as, 5ukr, 7izg)
Victor Oladipo (15p, 5as)
Steven Adams (5p, 10sk)

San Antonio Sprus – Los Angeles Lakers 95:102

Lakersi su uspjeli ostvariti drugu pobjedu zaredom. Pobijedili su Spurse koji su u drugom poluvremenu igrali bez Kawhija Leonarda i LaMarcusa Aldridgea. Tyler Ennis je imao svoj prvi start u sezoni za Lakerse i ubacio je 19 poena. Nakon tri pobjede zaredom Spursi su doživjeli poraz, a Greg Popovich je rekao kako nije htio forsirati svoje igrače pa ih je zato odmarao. Spursi su u prvoj četvrtini pogodili najmanje poena u jednoj četvrtini samo 14.

Phoenix Suns – Golden State Warriors 111:120

Warriorsi su ostvarili 13. pobjedu zaredom. Osigurali su i prvo mjesto na Zapadu i imaju najbolji omjer već treću sezonu zaredom. Posebno raspoložen u ovoj utakmici je bio Stephen Curry koji je ubacio 42 poena. Warriorsi su otvorili fantastično utakmicu. Imali su vodstvo 41:18, a Curry je ubacio 23 poena. U cijeloj utakmici imao je osam trica. Warriorsi su postali prva momčad od Celticsa u osamdesetim koji su imali najbolji omjer tri sezone zaredom.

Los Angeles Clippers – Dallas Mavericks 112:101

Clippersi će u doigravanju vjerojatno igrati protiv Jazza, ali preostaje im borba za prednost domaćeg terena. Na četvrtom mjestu Utah ima samo pola utakmice prednosti. Blake Griffin je ubacio 32 poena što mu je treća utakmica zaredom da ima 31 ili više poena. J.J Redick je imao 25, a Chris Paul 22 poena i 11 asistencija. Ovo je Clippersima bila četvrta pobjeda zaredom i osma pobjeda u deset posljednjih utakmica.