Cavaliersi svladali Bullse, Harden zabio 45 poena

Kao i svake regularne sezone, i ove je dan Martina Luthera Kinga u NBA-u obilježen na pravi način; odigrano je 12 utakmica, a čak 8 je bilo u ranijem terminu.

Prvi susret večeri donio nam je laganu pobjedu Hornetsa protiv Timberwolvesa (105:80). Najbolji u redovima pobjednika je bio Gerald Henderson koji je zabio 17 poena, a treba napomenuti da se Hornetsima u roster vratio Al Jefferson koji je ušao s klupe te je zabio 8 poena i uhvatio 5 skokova za 25 minuta igre.

Washington Wizardsi su bez problema svladali Philadelphia 76erse pred svojim navijačima (111:76). Sedam igrača iz domaće ekipe zabilo je 10 ili više poena, a najviše je utrpao centar Marcin Gortat koji je skupio 20 poena i 8 skokova. John Wall je upisao double-double učinak od 11 poena i 10 dodavanja.

13. pobjedu zaredom ostvarili su sinoć Atlanta Hawksi slavljem protiv Detroit Pistonsa (93:82). Nezaustavljivi Hawksi i sinoć su imali ogroman broj dodavanja (31 asistencija na 37 pogođenih šuteva), a šest igrača je zabilo 10 ili više poena. Najbolji pojedinci su bili Paul Milsap i Mike Scott, oba su zabili po 20 poena. Hawksi u zadnjih 29 utakmica imaju čak 27 pobjeda.

Los Angeles Clippersi nisu se previše namučili u domaćoj pobjedi protiv Boston Celticsa (102:93). Odličnu utakmicu odigrali su za Clipperse Griffin (22 poena, 9 skokova, 6 dodavanja) i Jordan (19 poena, 12 skokova, 6 blokada) koji su bili najzaslužniji za 8 slavlje Clippersa u zadnjih 11 utakmica.

43 poena razdvajala su Warriorse i Nuggetse nakon sinoćnje utakmice u Oracle Areni. Warriorsi, najbolja momčad Zapada, uništila je goste iz Colorada 122:79, što je najgori poraz neke ekipe ove sezone. Warriorsima je ovo bila 16. pobjeda zaredom kod kuće čime su izjednačili rekord franšize, a do pobjede su ih, osim odlične klupe, odveli Stephen Curry (20 poena, 8 dodavanja) i Klay Thompson (22 poena).

Derbi Zapadne konferencije između Grizzliesa i Mavericksa otišao je na stranu gostujuće ekipe (103:95) koja je slavila na krilima Dirka Nowitzkog (21 poen) i Monte Ellisa (25 poena, 7 dodavanja). Ponovno je za Mavse odličan bio centar Tyson Chandler koji je zabio 10 poena i uhvatio 16 skokova.

33 poena u drugom poluvremenu (rekord karijere) i 45 poena ukupno najboljeg strijelca lige Jamesa Hardena sinoć su bili glavni razlog pobjede Rocketsa protiv Pacersa (110:98). Harden je to 4. utakmica ove sezone u kojoj je zabio preko 40 poena, a sinoć je šutirao 12/18 iz polja i 7/12 s trice. Treba naglasiti i utakmicu Dwighta Howarda koji je zabio 14 poena i uhvatio 15 skokova. Naš Damjan Rudež je za 12 minuta igre ostao bez poena, uz šut 0/5.

Nakon 16 uzastopnih poraza i sveopće sramote, Knicksi su sinoć napokon upisali pobjedu. U Madison Square Gardenu su svladali New Orleans Pelicanse (99:92), a do pobjede ih je odveo Carmelo Anthony koji je zabio 24 poena i uhvatio 9 skokova. Odličan je za Knickse bio i Langston Galloway koji je zabio 21 poen.

Derbi konferencije Istok između Cavaliersa i Bullsa otišao je na stranu LeBrona Jamesa i domaće ekipe (108:94). Bullsi su odigrali jednu od najgorih utakmica sezone (samo 12 dodavanja i ukupan šut od 37 posto), a Cavsi su to iskoristili i upisali 22. pobjedu sezone. Cavsima je sinoć odlično odigrala prva petorka koja je zabila 95, od ukupnih 108 poena. Predvodio ih je LeBron James s 26 poena, 5 skokova i 4 dodavanja, J.R. Smith je zabio 20 poena (6/9 trica), Kyrie Irving je ubacio 18 poena i podijelio 12  dodavanja, Kevin Love je zabio 16 poena i uhvatio 12 skokova, dok je Timofey Mozgov ubacio 15 poena i uhvatio 15 skokova.

Iako nisu odigrali napad na zavidnoj razini, Raptorsi su sinoć stigli do pobjede na gostovanju kod Milwaukee Bucksa (92:89). DeMar DeRozan je odigrao najgoru utakmicu karijere (0 poena, šut 0/9), Kyle Lowry je zabio 18 poena, ali uz očajan šut 8/25. Raptorse su na kraju izvukli Lou Williams i Terrence Ross koji su skupa zabili 31 poen, a pomogla je i unutarnja linija Amir JohnsonJonas Valanciunas koji su odigrali vrlo dobru utakmicu.

Portland Trail Blazersi mogu i bez LaMarcusa Aldridgea; visoko krilo domaće ekipe sinoć je napustilo susret u drugoj četvrtini zbog ozljede, ali to Blazerse nije zaustavilo i stigli su do vrijedne pobjede protiv Sacramento Kingsa (98:94). Iako nije imao bajnu šutersku večer (6/19), Damian Lillard je sinoć zabio 22 poena i zakucavanjem u zadnjoj minuti spasio Blazerse.

Zadnji susret večeri donio nam je dvoboj Sunsa i Lakersa, a domaća momčad je očekivano slavila i još malo učvrstila osmo mjesto Zapada za koje se bori s momcima iz Oklahome. Sunse je do pobjede odveo trojac ne bekovskim pozicijama; Dragić (24 poena, 9 skokova, 5 dodavanja), Thomas (24 poena, 4 dodavanja) i Bledsoe (17 poena, 7 dodavanja).