Cavaliersi svladali Wizardse nakon produžetka, Wade odličan u pobjedi Bullsa

Miami nastavlja nizati pobjede, 11 pobjeda zaredom. Cavsi su uspjeli u produžetku srušiti Wizardse, dok je Memphis fantastičnom obranom nadigrao Spurse. Spursi su u ovoj utakmici ubacili najmanje poena ove sezone. Indiana je također nastavila s nizom pobjeda, a Lakersi su srušili Knickse u New Yorku.

New York Knicks – Los Angeles Lakers 121:107

Lakersi su prekinuli niz od 12 poraza zaredom na gostovanjima. Već su u prvom poluvremenu Lakersi stvorili veliku razliku i riješili utakmicu. Imali su vodstvo od 16 poena razlike koje poslije nisu ispuštali. Ovo je bila prva pobjeda Lakersa u Madison Square Gardenu nakon šest godina.

Tarik Black (9p, 10sk)

Washington Wizards – Cleveland Cavaliers 135:140 (OT)

LeBron James je pred sam kraj utakmice promašio polaganje za pobjedu, ali nakon toga se iskupio pogođenom trojkom za produžetke. Pogodio je šut iz okreta što je izgledalo nevjerojatno. James je imao i rekord karijere u broju dodavanja, 17. Kyrie Irving preuzeo odgovornost u produžetku nakon što je James isključen zbog prekršaja. Ubacio je 11 od svoja 23 poena u produžetku.

Indiana Pacers – Oklahoma City Thunder 93:90

Pacersi su gubili 11 razlike na poluvremenu, ali su uspjeli to sve nadoknaditi u trećoj četvrtini i doći do nove pobjede. Ovo im je sada sedma pobjeda zaredom. Russell Westbrook je promašio dvije trojke za izjednačenje, a falila mu je jedno dodavanje za novi triple-double.

Toronto Raptors – Los Angeles Clippers 118:109

Zbog ozljede gležnja DeMar DeRozan je propustio posljednjih sedam od osam utakmica. Vratio se sinoć i uspio je pomoći Raptorsima da pobjede Clipperse i fantastičnog Blakea Griffina koji je imao triple-double. Raptorsi su bez DeRozana imali omjer 3-4.

Atlanta Hawks – Utah Jazz 95:120

Jazzeri su fantastičnom trećom četvrtinom prelomili susret protiv Hawksa. Treću četvrtinu pobijedili su rezultatom 37:23 i osigurali veliku prednost za četvrtu četvrtinu. Ovo je Jazzerima bila treća pobjeda zaredom.

Detroit Pistons – Philadelphia 76ers 113:96

Phila je imala dobar početak, ali su se u drugoj i trećoj četvrtini raspali i Pistonsi su osigurali laku pobjedu. U trećoj četvrtini Pistonsi su bili bolji 34:21. Trener Pistonsa Stan Van Gundy htio je da njegova momčad ima bolji ulazak u drugo poluvrijeme, a oni su mu to i dali.

New Orleans Pelicans – Phoenix Suns 111:106

Anthony Davis predvodio je Pelicanse s 34 poena u pobjedi protiv Sunsa. U posljednjih pola minute Davis je pogodio šest slobodnih bacanja. Jrue Holiday je također imao dobru utakmicu s 30 poena.

Minnesota Timberwolves – Miami Heat 113:115

Miami nastavlja s pobjedama. 11 pobjeda u nizu, ovaj put na gostovanju. Goran Dragić je pogodio rekord karijere sa sedam trica. Heat je također šutirao 53,6% za tri poena. Heat je imao veliku prednost na poluvremenu, ali je Minnesota uspjela vratiti se u utakmicu, no nije bilo dovoljno.

Denver Nuggets – Dallas Mavericks 110:87

Will Barton je imao utakmicu sezone. Ubacio je 31 poen, pet trica i srušio Mavse koji su igrali bez trojice startera. Mavsi su gubili 82:67 ulaskom u četvrtu četvrtinu, smanjili su na 13 razlike, ali onda Nuggetsi rade konačnu seriju od 7:0 i udaljavaju se od Mavsa.

Memphis Grizzlies – San Antonio Spurs 89:74

Spursi su u ovoj utakmici bili bez svog najboljeg igrača Kawhija Leonarda. Ove sezone ubacili su najmanji broj poena u sezoni, samo 74. U posljednjoj četvrtini Spursi su ubacili samo devet poena. U toj četvrtini ubacili su samo tri šuta. Memphis se odvojio i osigurao 32 pobjedu sezone.

Sacramento Kings – Chicago Bulls 107:112

Dwyane Wade ubacio je posljednjih sedam poena u pobjedi Bullsa nad Kingsima u Sacramentu. DeMarcus Cousins pred kraj utakmice izbačen je zbog pritužbi na nedosuđene prekršaje. Wade je imao 11 poena u četvrtoj četvrtini.