Cavaliersi svladali Wizardse, ponovno oduševio Stephen Curry

Srijeda u NBA ligi nam uvijek donosi pregršt utakmica, ovoga puta u akciji je bilo čak 26 ekipa.

Blazersi su na gostovanju kod Hornetsa upisali devetu uzastopnu pobjedu i trenutno su 3. ekipa Zapada. Svladali su nemoćne Hornetse koji su očajnu ušli u sezonu 105:97, a najbolju utakmicu sezone je odigrao Wesley Matthews (28 poena, 6 trica). Još treba naglasiti odličnu partiju razigravača Blazersa Damiana Lillarda koji je zabio 22 poena, uz 7 dodavanja.

Cavaliersi su se nakon četiri uzastopna poraza probudili i upisali dvije velike pobjede; kod kuće su svladali Wizardse 26 razlike (113:87), a najbolji je bio LeBron James s 29 poena, 10 skokova i 8 dodavanja. Najgoru utakmicu sezone je odigrao John Wall koji je zabio samo 6 poena.

Stephen Curry nastavlja oduševljavati NBA publiku; na gostovanju kod Orlando Magica Warriorsi su lagano stigli do nove pobjede (111:96), a Curry je za samo 23 minute na parketu zabio 28 poena, uz 8 dodavanja, a pogodio je 6 trica.

Philadelphia 76ersi nastavljaju sramotiti povijesno gledano veliku franšizu. Klub gdje su igrali  Wilt, Barkley, Dr. J, Malone, Iverson i još mnoštvo velikana izgubio je 15 utakmicu na otvorenju sezone. Ovoga puta svladali su ih Brooklyn Netsi (99:91), a do pobjede ih je odveo Joe Johnson s 21 poenom. Deron Williams je skupio 17 poena i 10 dodavanja, dok je naš Bojan Bogdanović za  26 minuta zabio 6 poena.

Dallas Mavericksi su se ipak izvukli s pobjedom protiv New York Knicksa, iako su šutirali povijesno loših 4/31 s trice. Svladali su očajne Knickse 109:102 nakon produžetka, a najviše je zabio Dirk Nowitzki (30 poena). Treba se nakloniti i centru Mavsa Tysonu Chandleru koji je zabilježio 17 poena i čak 25 uhvaćenih skokova.

U susretu s dosta poena Toronto Raptorsi su svladali Atlanta Hawkse na gostovanju (126:115). DeMar DeRozan je zabio 27 poena, Kyle Lowry je skupio 14 poena i 13 dodavanja, a ponovno je odličan bio Lou Williams koji je s klupe zabio 22 poena. Raptorsi su ovom pobjedom došli do omjera 13-2 i trenutno su najbolja momčad Istoka i cijele lige.

Koliko nisko mogu pasti Detroit Pistonsi; porazom protiv Los Angeles Clippersa (104:98) omjer im je pao na 3-12. Chris Paul s 23 poena i 7 dodavanja te Jamal Crawford s 25 poena bili su najbolji u redovima pobjednika.

Houston Rocketsi nastavljaju pobjeđivati bez Dwighta Howarda; kod kuće su svladali neugodne Sacramento Kingse (102:89), a predvodio ih je James Harden s 26 poena, 7 skokova i 8 dodavanja, uz Bryantovski šut 10/31. Kod Kingsa je očekivano najbolji bio DeMarcus Cousins s 29 poena, 17 skokova i 6 dodavanja.

Dvoboj dva najbolje izabrana igrača na draftu nije bio klasik, ali je bilo lijepih poteza. Andrew Wiggins je na kraju susret završio s 14 poena,, 8 skokova i 4 dodavanja, dok je Jabari Parker zabio 11 poena, uz 7 skokova i 3 dodavanja. Milwaukee Bucksi su stigli do devete pobjede na otvorenju sezone i trenutno su najugodnije iznenađenje lige.

Nakon šest uzastopnih poraza Oklahoma City Thunder na krilima Reggieja Jacksona je napokon stigla do pobjede. Mladi razigravač Thundera je upisao 22 poena i 8 dodavanja, a pridružili su mu se Jeremy Lamb s 21 poenom i Serge Ibaka s 20 poena, 8 skokova i 4 blokade.

Ettore Messina je postao prvi Europljanin koji je vodio NBA momčad kao glavni trener; Gregg Popovich zbog medicinskih razloga nije mogao biti prisutan na utakmici, pa je susret vodio njegov pomoćnik i naravno upisao pobjedu protiv Indiana Pacersa (106:100). Jezgra Spursa je sinoć briljirala; Tim Duncan je zabio 17 poena, Kawhi Leonard 21 poen i 13 skokova, Tony Parker je zabio 21 poen, uz 6 dodavanja, dok je igrač utakmice bio Manu Ginobili s 28 zabijenih poena za 26 minuta na parketu, Naš Damjan Rudež je za 17 minuta zabio 8 poena.

Trojica Sunsa su sinoć zabila preko 20 poena, što je bilo dovoljno za pobjedu protiv Denver Nuggetsa (120:112), Goran Dragić je upisao 20 poena, Eric Bledsoe 21 poen i 10 dodavanja, dok je najviše zabio Gerald Green (24 poena za 26 minuta).

U dvoboju prve i posljednje momčadi Zapada, Grizzliesi su stigli do nove pobjede (99:93). Lakersi nisu imali šanse, a odličnu je utakmicu ponovno odigrao Marc Gasol (19 poena,11 skokova, 4 doavanja, 3 blokade). Odličan je bio i razigravač Grizzliesa Mike Conley (19 poena, 7 dodavanja). Kod Lakersa je, nećete vjerovati, najviše zabio Kobe Bryant (22 poena).