Cavaliersi u finalu Istoka, Rocketsi šokirali Clipperse

Cleveland Cavaliersi su prva ekipa koja je ušla u finale konferencije. Druga ekipa Istoka tijekom regularne sezone svladala je Bullse u United Centru (94:73) i slavila ukupnim rezultatom 4-2 u seriji. Cavaliersi su razbili Bullse u skakačkom dijelu (53-32), a najbolji strijelac je bio razigravač s klupe Matthew Dellavedova (19 poena) koji je odlično zamijenio Kyrieja Irvinga koji je zbog ozljede igrao samo 12 minuta. LeBron James je ponovno imao lošu šutersku večer (7/23), ali je uz 15 poena imao 9 skokova i 11 dodavanja. Tristan Thompson (13 poena, 17 skokova) je bio odličan ispod koša. Za Bullse su samo Derrick Rose (14 poena) i Jimmy Butler (20 poena) bili dvoznamenkasti.

Drugi susret donio nam je nevjerojatnu završnicu u Staples Centru gdje su Rocketsi izjednačili seriju i svladali Clipperse koji su kod kuće imali ogromnu šansu za finale Zapada. Clippersi su krajem treće četvrtine vodili 89:72 i praktički su bili u finalu konferencije, ali Rocketsi su nakon toga, do kraja susreta, napravili seriju 47-18 i stigli do nevjerojatne pobjede 119:107. Da stvar bude još luđa, najbolji igrač Rocketsa James Harden odigrao je samo jednu minutu u zadnjoj četvrtini gdje se preokret dogodio.

Za goste je 6 igrača zabilo 10 ili više poena, a istaknuti treba Dwighta Howarda (20 poena, 21 skok) i Josha Smitha (19 poena, 6 skokova, 14 poena u zadnjoj dionici) te Coreyja Brewera (19 poena, 10 skokova) i Terrencea Jonesa (16 poena) koji su s klupe bili izvanredni.

Clipperse su predvodili Blake Griffin (28 poena, 8 skokova) i Chris Paul (31 poen, 11 dodavanja). Sedma utakmica igra se u nedjelju.