Cavsi i Spursi pomeli protivnike, Celticsi nakon produžetka stigli do izjednačenja serije

San Antonio Spurs- Memphis Grizzlies 116:95 (4:0)

Spursi su ovom pobjedom osigurali prolazak u drugi krug doigravanja. Oni su i ovoj utakmici lagano došli do pobjede. Memphis koji je limitiran ozljedama nije imao nikakve šanse protiv ovakvog San Antonia. Najbolji u redovima Spursa bili su najbolji obrambeni igrač lige Kawhi Leonard s 20 poena i 7 skokova, te LaMarcus Aldridge sa 17 poena i 10 skokova. Memphis je predvodio Lance Stephenson s 26 poena.

Golden State Warriors- Houston Rockets 121-94 (3-1)

Ovu utakmicu obilježili su novi rekord u broj ubačenih tricu u jednoj utakmici u doigravanju i ozljeda Stephena Curryja. Warriorsi su ubacili 21 tricu uz 53% uspješnosti, ali glavna neizvjesnost je u vezi čekanja vijesti oko Curryjeve ozljede. Houston se držao u prvom poluvremenu ali je treću četvrtinu izgubio 40-21 i tako izgubio korak. Golden State do nove pobjede predvodili su Draymond Green s 34 poena, 8 skokova i 6 dodavanja te Klay Thompson s 23 poena i 5 dodavanja. Najbolji u redovima Houstona bili su Dwight Howard s 19 poena i 15 skokova i James Harden s 18 poena, 10 dodavanja i 7 skokova.

Cleveland Cavaliers- Detroit Pistons 100-98 (4-0)

U neizvjesnoj utakmici Cleveland je uspio izboriti još jednu pobjedu i tako osigurati prolazak. Ključni trenutak je bila trica Kyrieja Irvinga 42 sekunde prije kraja. Uz Irvinga koji je imao 31 poen i 5 dodavanja, tu je bio i LeBron James koji je imao 22 poena, 11 skokova i 6 dodavanja. U posljednjoj utakmice ove sezone najbolji igrači Detroita su bili Tobias Harris s 23 poena i 13 skokova, Marcus Morris s 24 poena te Reggie Jackson s 13 poena i 12 dodavanja.

Boston Celtics- Atlanta Hawks 104-95 (2-2)

Celticsi i Hawksi nastavljaju igrati jednu od najzanimljivijih serija u ligi. Tek u produžetku su Celticsi uspjeli pobijediti i tako izjednačiti seriju. Nisu dopustili Hawksima da ukradu jednu gostujuću pobjedu, iako su na početku drugog poluvremena Hawksi imali seriju 14:0. Boston su do izjednačenja u seriji vodili Isiah Thomas s 28 poena i 6 dodavanja i Marcus Smart s 20 poena, 8 skokova i 5 dodavanja. Najbolji igrač Atlante bio nevjerojatni Paul Millsap s 45 poena, 13 skokova, te 4 blokade.