Cavsi napokon upisali pobjedu, odlični Harden i Aldridge

Prvi susret večeri odigrali su Hornetsi i Clippersi; gosti su slavili na krilima trojice igrača, Griffina (22 poena, 14 skokova, 9 dodavanja), Paula (22 poena, 15 dodavanja) i Crawforda (21 poen). Hornetsi su ponovno napadački izgledali dosta loše te su upisali već 11. poraz ove sezone, trenutno su na samom dnu konferencije Istok s omjerom 4-11.

Cleveland Cavaliersi su nakon četiri uzastopna poraza napokon stigli do pobjede; kod kuće su razbili Orlando Magic 106:74. LeBron James je za 31 minutu na parketu upisao 29 poena i 11 dodavanja, dok je kod gostiju Nikola Vučević ponovno upisao double-double učinak (18 poena, 13 skokova).

14. uzastopni poraz upisali su sinoć očajni Philadelphia 76ersi; ovoga puta su ih svladali Portland Trail Blazersi (114:104), a odličnu šutersku večer je imao LaMarcus Aldridge koji je za 33 minute na parketu zabio 33 poena, uz 11 skokova.

Toronto Raptorsi nastavljaju briljirati i održavati prvo mjesto konferencije Istok. Kod kuće su svladali neugodne Phoenix Sunse (104:100), a najbolju utakmicu karijere je odigrao centar iz Litve Jonas Valanciunas koji je zabio 27 poena, uz 11 skokova i odličan šut 10/11. Kod poraženih Sunsa najviše je zabio Eric Bledsoe (25 poena, 7 skokova, 6 dodavanja).

Houston Rocketsi su na krilima fantastičnog Jamesa Hardena stigli do velike pobjede kod kuće protiv New York Knicksa (91:86). Harden je susret završio s 36 poena, 6 skokova i 6 dodavanja, a pogodio je i sedam trica. Carmelo Anthony je zbog leđnih problema napustio susret dvije minute prije kraja prvog poluvremena i nije se vratio do kraja susreta.

Indiana Pacersi su neugodno iznenadili Dallas Maverickse i nanijeli im poraz (111:100) kod kuće; kod pobjedonosnih gostiju najbolje je odigrao razigravač Donald Sloan (29 poena, 5 dodavanja), dok je naš Damjan Rudež isto bio fantastičan; zabio je 11 poena za 14 minuta na parketu.

Zadnji susret večeri nam je donio dvoboj Jazza i Bullsa; napokon se u redove Bikova vratio Derrick Rose, a za pobjednike je nastupio i centar Pau Gasol. Baš je navedeni dvojac, uz odličnog Butlera (25 poena) predvodio Bullse do pobjede (97:95) na uvijek neugodnom gostovanju kod Utah Jazza. Gasol je zabio 23 poena, dok je Rose susret završio s 18 poena i 5 dodavanja. Kod poraženih domaćina Trey Burke je upisao 18 poena i 10 dodavanja, a odličan je bio i Derrick Favors s 21 poenom i 15 skokova.