Tuesday, April 23, 2024

Cavsi povećali prednost, Aldridge i Leonard donijeli pobjedu Spursima

Toronto Raptors – Cleveland 94:115 (0-3)

Ovom pobjedom Cavaliersi su došli na korak do finala Istočne konferencije. Sjajnom četvrtom četvrtinom razbili su Raptorse i na kraju su slavili s velikom prednošću. Cleveland je u prvoj četvrtini imao prednost, ali u drugoj četvrtini Raptorsi se bude i odlaze na poluvrijeme s plus tri. Na početku četvrte Raptorsi su zaostajali samo dva razlike, što je za razliku od prošlih utakmica bilo puno bolje. No, u četvrtoj četvrtini Raptorsi su promašili deset od 11 šuteva. Šest minuta prije kraja Cavsi su imali ogromnu prednost od 17 poena razlike.

Kyrie Irving (16p, 4as, 5sk)

Houston Rockets – San Antonio Spurs 92:103 (1-2)

Spursi su preuzeli kontrolu nad serijom. Javnost nije bila zadovoljna igrama LaMarcusa Aldridgea, ali treći susret odigrao fantastično. Spursima je ovo bila i prva utakmica bez Tonyja Parkera i to prvi put nakon 2001., te je prekinut niz od 221 utakmicu zaredom u doigravanju. Kawhi Leonard i Aldridge predvodili su Spurse s 26 poena. Briljantan je bio i James Harden koji je nakon loše druge utakmice u trećoj ubacio čak 43. Spursi su preuzeli kontrolu utakmice u drugoj i trećoj četvrtini. Jonathon Simmons pogodio je tricu na kraju treće i Spursi su imali prednost 72:66. Pet minuta prije kraja imali su seriju 7:2 i poveli su 85:74 što je bio kraj za Rocketse. Jako važan je bio Danny Green koji je pogodio nekoliko trica pred kraj utakmice kako bi Spursi zadržali prednost.