Cavsi svladali Netse, Griffin pogodio za pobjedu

Iznenađujuće zanimljivu NBA večer otvorili su Atlanta Hawksi i Indiana Pacersi; favorizirani Hawksi su stigli do 7. uzastopne pobjede (108:92) na krilima Ala Horforda (25 poena, 8 skokova) i Jeffa Teaguea (21 poen, 7 dodavanja). Naš Damjan Rudež je za Pacerse zabio 5 poena, a odigrao je 19 minuta.

Vrhunsku utakmicu odigrali su Washington Wizardsi i Boston Celticsi: domaćini su slavili tek nakon dva produžetka (133:132), a do pobjede ih je odveo fantastični John Wall koji je zabio zadnjih 10 poena za svoju momčad, a susret je završio s 26 poena, 17 dodavanja i 7 skokova. Odličnu partiju za Wizardse je odigrao i Paul Pierce koji je zabio 28 poena, uz odličan šut 9/12. Kod Celticsa su većinu susreta odigrali igrači s klupe koji su ukupno zabili 82 poena, a najbolji je bio rookie Marcus Smart koji je zabio 23 poena.

Cavaliersi su odličnim drugim poluvremenom stigli do lagane pobjede protiv Brooklyn Netsa u Barclays Centru (110:88). Kod pobjedonosnih gostiju najviše je zabio Dion Waiters (25 poena), a odlični su bili LeBron James (18 poena, 7 dodavanja) i Kevin Love (19 poena, 14 skokova). Naš Bojan Bogdanović je zabio samo 2 poena za 23 minute na parketu.

Toronto Raptorsi su stigli do vrijedne pobjede na gostovanju kod Denver Nuggetsa, a slavili su nakon produžetka (112:107). Odlični su bili Lou Williams s klupe (26 poena), Jonas Valanciunas je skupio double-double (18 poena, 12 skokova), a Kyle Lowry je zabio 13 poena, uz 13 dodavanja.

Golden State Warriorsi nastavljaju s pobjedama; do 13. uzastopnog slavlja stigli su na gostovanju kod Timberwolvesa (102:86). Najbolji su u redovima pobjednika bili Stephen Curry (21 poen, 7 dodavanja) i Klay Thompson (21 poen), dok je kod poraženih Vukova najviše zabio rookie Andrew Wiggins (21 poen).

Sacramento Kingsi su stigli do velike pobjede protiv Utah Jazza (101:92) na krilima Rudyja Gaya koji je susret završio s 29 poena i 6 skokova. Svaka pobjeda Kingsa bez najboljeg igrača DeMarcusa Cousinsa je veliki plus jer su bez njega u ekipi na lošem omjeru 2-4.

Najbolju utakmicu večeri odigrali su Clippersi i Sunsi u Staples Centru: domaća momčad je slavila nakon produžetka (121:120), a pobjedu su ostvarili u zadnjoj sekundi nevjerojatnom tricom Blakea Griffina koji je susret završio s 45 poena i 8 skokova. Kod Sunsa je nevjerojatan bio Eric Bledsoe, susret je završio s triple-double učinkom (27 poena, 11 skokova, 16 dodavanja).