Friday, April 26, 2024

Cavsi u Gardenu razbili Celticse i osigurali finale

Cavsi su s pobjedom ukupno 4-1 u seriji odlaze u svoje treće veliko finale zaredom. 12-1 omjer kroz cijelo doigravanje i treće zaredom finale s Golden State Warriorsima.

Boston Celtics – Cleveland Cavaliers 102:135 (1-4)

Već u prvoj četvrtini sve je krenulo nizbrdo za Celticse. Cleveland je u prvoj četvrtini ubacio čak 43 poena, 16 više od domaćina. Cavsi htjeli riješiti što prije ovu seriju da što odmorniji dođu u finale. U drugoj četvrtini ta razlike se povećala za još dva poena, a Cavsi su u jednom trenutku imali i 21 poen prednosti. S +18 Cavsi su skoro na poluvremenu osigurali pobjedu, ali ni ovo im vodstvo nije bilo sigurno pa su zato Cavsi odigrali još bolju treću četvrtinu. U toj četvrtini ubacili su 34, a dopustili su samo 17. Riješili su utakmicu nakon tri četvrtine. LeBron James ubacio je 35 poena u pobjedi i tako je prestigao Michaela Jordana na vječnoj listi strijelaca u doigravanju. James također ulazi u svoje osmo NBA finale.