Cavsi upisali novu pobjedu, Spursi bolji od Nuggetsa

Sinoæ su u NBA ligi odigrane samo dvije utakmice, Cleveland je na domaæem terenu bio bolji od Orlanda, a Spursi su ostvarili gostujuæu pobjedu protiv Nuggetsa, te ponovno drže petu poziciju Zapada.

Prvu èetvrtinu dobili su Cavsi sa 14 koševa prednosti, potom slijedi pad u njihovoj igri, jednostavno nisu imali naèina da zaustave Howarda, Lewisa i Nelsona, tako da na poluvrijeme odlaze sa samo 3 koša prednosti. Šest minuta prije kraja rezultata je bio izjednaèen (96-96), u naredne tri minute Cavsi rade seriju od 9-0, te do kraja utakmice uspijevaju zadržati steèenu prednost. Do trinaeste uzastopne pobjede Cavse su predvodili Lebron James sa 32 koša, 8 skokova i 13 asistencija i J.J Hickson sa 20 koševa i 4 skokova. U redovima Orlanda najefikasniji bili su Dwight Howard sa 19 koševa i 11 skokova, te Rashard Lewis sa 19 koševa i 4 skoka.

Nakon utakmice LeBron James je izjavio: “Imamo sve predispozicije da osvojimo naslov prvaka. Nastaviti æemo sa dobrim igrama i nadati se najboljemu.”Nuggetsi su upisali tek peti ovosezonski domaæi poraz, uvjerljivo su ih porazili Spursi. Kod Spursa su šestorica igraèa upisala dvoznamenkasti broj koševa, a najefikasniji bili su George Hill (zamijenio je ozlijeðenog Tonya Parkera u startnoj petorci) sa 17 koševa i 6 skokova, te Tim Duncan sa 16 skokova i 7 skokova. Nuggetse su predvodili Nene sa 20 koševa i 9 skokova, te Carmelo Anthony sa 19 koševa i 6 skokova. Za Nuggetse nije nastupio njihov najbolji obrambeni igraè Kenyon Martin, koji pauzira zbog tenditisa u lijevom koljenu. Utakmicu su završili sa mizernim šutom iz igre (39,2%) i sa samo 32 skokova, naspram 45 Spursa.

U NBA slijede dva dana pauze, u nedjelju All Star utakmica, te nastavak sezone u utorak.