Tuesday, April 23, 2024

Celticsi i Wizardsi iskoristili domaći teren, Bogdanović zabio 14 poena

Sinoć su na NBA parketima odigrana samo dva susreta. Domaćini su bili bolji u oba. Wizardsi su svladali Hawkse, dok su Celticsi napokon slavili na domaćem parketu protiv Bullsa.

Washington Wizards – Atlanta Hawks 103:99 (3-2)

Uzbudljivo petu utakmicu odigrali su Wizardsi i Hawksi. Bradley Beal predvodio je Wizardse s 27 poena, a John Wall je imao 20 poena i 14 asistencija. 1:10 prije kraja Dennis Schroder je pogodio tricu i tada je bilo samo dva razlike za Wizardse. 47 sekundi prije kraja John Wall je pogodio za četiri razlike, Hawksi nisu faulirali i Wizardsi su pobijedili i ponovno su poveli u seriji. U zadnjoj četvrtini Wizardsi su nekoliko puta imali šansu odvojiti na dvoznamenkastu razliku, ali Schroder je imao sjajnu utakmicu i stalno su prekidali momentum domaćina. Bojan Bogdanović je imao jako dobru utakmicu s klupe, ubacio je 14 poena uz šut 4-7, uhvatio je i šest skokova.

Tim Hardaway Jr. (15p, 2sk)

Boston Celtics – Chicago Bulls 108:97 (3-2)

Serija u kojoj je napokon netko došao do prve domaće pobjede. Sjajnu utakmicu imali su Isaiah Thomas, Al Horford i Avery Bradley. Sva trojica su ubacila preko 20 poena u pobjedi. Utakmica je tijekom prve tri četvrtine bila izjednačena, nijedna momčad se nije mogla odvojiti. Celticsi i Bullsi su izmjenjivali vodstvo. Tek polovicom četvrte četvrtine Celticsi bježe na plus šest, četiri minute prije kraja uspjeli su ostvariti dvoznamenkastu prednost i do kraja utakmice Bullsi se nisu mogli više vratiti.