Saturday, April 27, 2024

Chris Bosh kažnjen s 5.000 dolara zbog simuliranja

Košarkaš NBA momčadi Miami Heata Chris Bosh kažnjen je s 5.000 dolara zbog simuliranja prekršaja u utakmici broj 4 finala protiv San Antonio Spursa.

“Incident” se dogodio u drugoj četvrtini nakon nešto manje od šest minuta igre, kada je Bosh simulirao prekršaj u obrani, odnosno suci su svirali prekršaj Tima Duncana u napadu Spursa. Kao i dosada, NBA liga je bila nemilosrdna, te je retrogradno kaznila centra aktualnih prvaka.

No sumnjamo da je ova novčana kazna teško pala Boshu, s obzirom jer je odigrao najbolju utakmicu doigravanja (20 poena, 13 skokova), a Heat je slavio 109:93 i poravnao rezultat u seriji na 2-2.

Podsjetimo, prošloga je mjeseca zbog iste stvari kažnjen LeBron James, s također 5000 dolara, u susretu protiv Indiana Pacersa.

U noći s nedjelje na ponedjeljak na rasporedu je peta utakmica NBA finala, ponovno u San Antoniju, a nakon toga, neovisno o pobjedniku tog susreta, serija seli na Floridu u Miami na maksimalno još dvije utakmice.