Clippersi bolji od Heata: Utakmica sezone Ivice Zupca!

Najbolju utakmicu dosadašnjeg dijela sezone odigrao je hrvatski reprezentativac Ivica Zubac u pobjedi njegovih Los Angeles Clippersa protiv viceprvaka Miami Heata rezultatom 125:118.

Momčad iz LA u ovom dvoboju nije mogla računati na Kawhi Leonarda i Paul Georgea, stoga su najveće zasluge za pobjedu odnijeli igrači koji inače imaju manju minutažu. Prvo poluvrijeme je, kao uostalom i cijela utakmica, bilo poprilično izjednačeno, a ekipa Tyronna Luea otišla je na veliki odmor s prednošću 67:62.

Sredinom treće četvrtine Heat je serijom 0:10 preko Butlera, Herra i Adebaya poveo 75:76, međutim, izvrsnu je rolu tada odigrao Ivica Zubac (6 poena) te se u posljednjih 12 minuta ušlo s 92:91 za Clipperse. Na nešto više od dvije minute do kraja Clippersi su poveli 117:105 i bila je to prednost koju Miami nije mogao stići. Konačni rezultat bio je 125:118 te su Clippersi tako stigli do omjera 21:8.

Ivica Zubac odigrao je izvrsnu utakmicu, za 28 minuta na parketu hrvatski je centar ubacio 22 poena (šut iz igre 9/11) te uhvatio 8 skokova. Još važnije, big Zu je imao izvrsno drugo poluvrijeme te je u njemu postigao 16 poena uz 6 skokova, čime je odveo svoju ekipu do pobjede. Osim njega, u pobjedničkim su se redovima istaknuli Morris s 32 te Williams s 18 poena. Kod Heata je najbolji bio Herro koji je ubacio 32 poena.