Clippersi bolji od Thundera, Miami može i bez LeBrona

Osam utakmica odigrano je u noći s nedjelje na ponedjeljak u najjačoj košarkaškoj ligi današnjice (NBA). U derbiju večeri Los Angeles Clippersi slavili su kod Oklahome City Thundera sa 125:117.

Jamal Crawford je ubacio 36 poena, Matt Barnes 24, dok je Chris Paul sudjelovao s 18, uz 12 asistencija i osam skokova. Clippersi su preživjeli još jednu veliku večer Kevina Duranta koji je ubacio 42 poena uz 10 asistencija, te su prekinuli negativan niz od dva poraza. Za Thunder je ovo pak bio drugi uzastopni poraz, nakon teškog od prije dva dana protiv Miami Heata.

Spomenimo da su Thunderi nadoknadili 15 poena zaostatka iz treće četvrtine, te da su u malo manje od tri minute prije kraja čak i poveli 115:112 tricom Kevina Duranta. No, Clippersi su od tog trenutka napravili seriju 10-2, s kojom su upisali veliku pobjedu.

Aktualni prvak Miami Heat slavio je pred svojim navijačima protiv Chicago Bullsa 93:79 i to bez svojeg najboljeg igrača LeBrona Jamesa. Krilni igrač Miamija pretrpio je lom nosa u prošloj utakmici protiv Thundera, pa su druga dvojica člana velike trojke morali uskočiti u prvi plan i nisu podbacili.

Chris Bosh je postigao 28 poena i upisao 10 skokova, dok je Dwyane Wade bio na pragu triple double učinka s 23 poena, 10 skokova i sedam asistencija. Kod Bullsa je Joakim Noah bio najefikasniji pojedinac s 20 poena, 15 skokova i četiri blokade.

Zanimljivo, Miami je igrao kod kuće po prvi put nakon 20 dana, a pobjedom je produljio svoj pobjednički niz do brojke 5.

Ponajbolja momčad Zapada Portland Trail Blazers upisala je pobjedu protiv Minnesote Timberwolvesa 108:97. Damian Lillard je predvodio strijelce pobjedničke momčadi, koja je opet bila bez LaMarcusa Aldridgea, s 32 poena, dok je Thomas Robinson pridodao 14 poena i čak 18 skokova. Kevin Love bio je najbolji kod Timberwolvesa s 31 poenom, čime je i petu utakmicu zaredom prebacio granicu od 30 koševa. Minnesota je nakon tri pobjede u nizu pretrpjela prvi poraz.

Od ostalih rezultata spomenimo pobjedu Brooklyn Netsa kod Los Angeles Lakersa 108:102. Rezultat utakmice pao je u sjenu povratka na parket Jasona Collinsa, prvog deklariranog homoseksualca u četiri najpopularnija sporta u SAD-u. Collins je, podsjetimo, potpisao s Brooklynom ugovor na 10 dana, gotovo godinu dana nakon što je javnosti obznanio da je gay. U 10 i pol minuta na parketu 35-godišnji centar je ostao bez poena, ali je upisao dva skoka i pet prekršaja.

Netse je do pobjede predvodio Deron Williams s 30 poena, dok je Paul Pierce ubacio 25. Brooklyn je pobjedom prekinuo niz od čak 11 poraza protiv Lakersa.