Thursday, April 18, 2024

Clippersi bolji od Thundera, Utah došla do prve pobjede

Sinoć je u NBA ligi odigrano 12 novih utakmica. U najneizvjesnijem susretu Philadelphia je nakon produžetka svladala Houston, dok su Clippersi svladali Oklahomu u susretu u kojem smo vidjeli dva isključenja.

Rocketsi i 76ersi u međusobni su susret ušli bez svojih ponajboljih igrača. James Harden nije igrao za Houston, a Michael Carter-Williams za Sixerse, no svejedno smo vidjeli uzbudljivu utakmicu. Šest sekundi prije kraja regularnog dijela James Anderson pogodio je tricu za produžetak, a na drugoj strani za pobjedu je promašio Chandler Parsons. U dodatnom vremenu sve se odlučivalo s linije slobodnih bacanja, odakle su Sixersi pogodili svih osam bacanja u zadnjih 18 sekundi i tako upisali novu veliku pobjedu.

Anderson je sjajno odigrao i upisao 36 poena, uz odličan šut iz igre 12/16. Neigranjem Cartera-Williamsa više prostora i minuta dobio je Tony Wroten koji se odužio s triple-double učinkom od 18 poena, 11 asistencija i 10 skokova, a dobar je bio i Evan Turner s 23 poena i 7 skokova. Najbolji kod Rocketsa bio je Jeremy Lin s 34 poena, do čega je došao zahvaljujući 9 pogođenih šuteva za tri poena, a podijelio je i 12 asistencija. Dwight Howard upisao je 23 poena, uz 15 skokova, 6 asistencija i 6 blokada.

Los Angeles Clippersi upisali su četvrtu domaću pobjedu u četvrtom domaćem susretu sezone svladavši Oklahoma City Thundere 111:103. Susret je obilježio fizički sukob igrača pred kraj prvog poluvremena koji je rezultirao s dva isključenja, utakmicu su tada završili Matt Barnes i Serge Ibaka, dok je Blake Griffin dobio tehničku pogrešku zbog sudjelovanja. Sukob je bolje “odgovarao” Clippersima, koji su sjajno odigrali treću četvrtinu i sa 30:16 došli do prednosti koju su uspjeli držati do kraja susreta. Do pobjede ih je vodio Blake Griffin s 22 poena, 12 skokova i 7 asistencija, dok je Chris Paul upisao 14 poena, 16 asistencija i 7 skokova. Najbolji kod Oklahome bio je Kevin Durant s 33 poena, 10 asistencija i 6 skokova.

New York Knicksi uspjeli su svladali Atlantu rezultatom 95:91 i tako pokazali da ipak mogu pobijediti i bez Tysona Chandlera na parketu. Uspjeli su gosti iz New Yorka napraviti 10 poena prednosti tijekom prvog poluvremena, no u trećoj su četvrtini sve izgubili, da bi u posljednjih 12 minuta ponovno bolje zaigrali i osigurali pobjedu. Carmelo Anthony predvodio je Knickse s 25 poena, dok je Andrea Bargnani upisao 20 poena, uz za njega iznimno visokih 11 skokova. Kod Hawksa je najbolji bio Jeff Teague s 25 poena i 8 asistencija, dok je Al Horford upisao 23 poena.

Konačno su do prve pobjede sezone stigli Utah Jazzeri, koji su na svom parketu rezultatom 111:105 svladali New Orleans Pelicanse. Tako su Jazzeri nakon 8 uzastopnih poraza konačno upisali prvo slavlje, do kojeg ih je vodio Gordon Hayward s učinkom od 27 poena i 10 asistencija, a dobar je bio i Enes Kanter s 21 poenom i 10 skokova. Pelicanse je s 29 poena i 15 skokova predvodio Anthony Davis, dok su po 19 poena ubacili Jrue Holiday i Tyreke Evans.

Neočekivano uvjerljivu pobjedu upisali su košarkaši Sacramento Kingsa, koji su sa 107:86 svladali Brooklyn Netse. Trener Mike Malone odlučio je promijeniti početnu postavu Kingsa, što se izgleda pokazalo kao puni pogodak. Kingsi su u prve tri četvrtine bili bolji i stalno povećavali prednost, dok je posljednja završena izjednačenim rezultatom. Marcus Thornton preseljen je na klupu, ali izgleda da mu to više odgovara budući da je ubacio 24 poena, a odličan je bio i Isaiah Thomas koji je, također s klupe, ubacio 19 poena. Neraspoložene Netse predvodio je Brook Lopez sa 16 poena, 9 skokova i 5 blokada.

Uvjerljivu pobjedu upisali su i košarkaši Minnesota Timberwolvesa, koji su sa 124:95 na svome parketu svladali Cleveland Cavalierse. Ricky Rubio bio je raspoložen za igru te je ostvario 16 asistencija, njegov rekord karijere, a postigao je i 16 poena. Kevin Love ubacio je 33 poena za 31 minutu na parketu, a kako je Kevin Martin bio bolestan i nije igrao, njegovu šutersku rolu odigrao je Corey Brewer koji je ubacio 5 trica iz 5 pokušaja za učinak od 27 poena. Najbolji kod Clevelanda bio je Kyrie Irving s 20 poena.