Cousins zabio 41 poen u pobjedi Pelicansa, Raptorsi svladali Bullse nakon produžetka

Raptorsi su produžetku napokon uspjeli pobijediti Bullse, Stephen Curry je šesti put zaredom bio bolji od mlađeg brata Setha, Miami je bio bolji od Sunsa. Spursi su predvođeni Leonardom bili bolji od Minnesote, a Bucksi su upisali pobjedu na gostovanju u Portlandu.

Toronto Raptors – Chicago Bulls 122:120 (OT)

Raptorsi su prekinuli niz od 11 poraza protiv Bullsa. DeMar DeRozan je imao 42 poena. Imao je i rekord franšize upućenih 38 šuteva, a pogodio ih je 17. Utakmicu je obilježila i tučnjava Sergea Ibake i Robina Lopeza. Kod Bullsa raspoložen je bio Jimmy Butler koji je imao 37 poena. Četiri minute prije kraja treće četvrtine Bullsi su imali 16 poena razlike, ali sjajnom četvrtom četvrtinom Raptorsi su se vratili i pobijedili u produžetku.

Brooklyn Nets – Detroit Pistons 98:96

Brook Lopez je pogodio šut za pobjedu protiv Detroit Pistonsa. Pistonsi su u četvrtoj četvrtini nadoknadili zaostatak. Tobias Harris je pogodio za izjednačenje, ali Lopez je onda spasio stvar za Netse. Pistonsi sui  dalje u igri za doigravanje, ali poraz od najgore momčadi lige im nije trebao. Sada zaostaju za Miami Heatom jednui utakmicu za osmim mjestom.

Miami Heat – Phoenix Suns 112:97

Miami Heat je u drugoj četvrtini stvorio ogromnu prednost. Tu prednost su povećali u trećoj četvrtini in a kraju su mirno završili utakmicu. Hassan Whiteside je igrao odlično, ali onda je zbog ozljede poslije utakmice morao dobiti 13 šavova. Miami je ponovno a mjestu koje void u doigravanje. Zbog posjekotine Whiteside je napustio utakmicu dvije minute prije kraja utakmice.

New Orleans Pelicans – Memphis Grizzlies 95:82

DeMarcus Cousins odigrao je svoju najbolju utakmicu u dresu Pelicansa. Ubacio je 41 poena i uhvatio je 17 skokova. Pelicansi su lako došli do pobjede nad Memphisom sjajnom trećom četvrtinom koju su pobijedili 32:13. To im je bio jak vjetar u leđa za mirniju četvrtu četvrtinu. Nadoknadili su zaostatak iz prvog poluvremena. U drugoj četvrtini Pelicansi su ubacili samo 13 poena, a isto to uradili su i Grizzliesi u trećoj četvrtini.

Dallas Mavericks – Golden State Warriors 87:112

Stephen Curry je bio bolji u ovoj utakmici od svog mlađeg brata Setha Curryja. Warriorsi su odigrali još jednu obrambenu utakmicu, dok su u napadu imali dobru podršku s klupe. U drugoj i trećoj četvrtini ukupno su ostvarili 22 poena razlike, a u četvrtoj četvrtini to su još samo nadodali. Dallasu je ovo bio 40 poraz u sezoni. Ovo je bila šesta utakmica u kojoj su igrali braća jedan protiv drugog, a Stephen je ostvario svih šest pobjeda.

Minnesota Timberwolves – San Antonio Spurs 93:100

Kawhi Leonard opet je bio ključan igrač u pobjedi Spursa protiv Minnesote. Od svoja 22 poena u drugom poluvremenu je ubacio 20 uključujući šut za vodstvo 54 sekunde prije kraja. Minnesota je imala čak 23 izgubljene. Spursi su sada na 2 ½ pobjede od prvog mjesta kojeg drže Warriorsi.

Portland Trail Blazers – Milwaukee Bucks 90:93

Bucks i Blazersi su momčadi koje igraju jako dobru košarku u posljednje vrijeme. Bucksi su pobijedili devet od posljednjih 11 utakmica, dok su Blazersi pobijedili tri zaredom i osam od posljednjih deset. Blazersi pokušavaju stići Nuggetse za posljednje osmo mjesto u doigravanju. Zaostajali su protiv Bucksa i 15 poena u trećoj četvrtini, ali na početku četvrte četvrtine su to sve stigli. Četiri minute prije kraja imali su vodstvo, ali su se Bucksi uspjeli vratiti.

Los Angeles Lakers – Los Angeles Clippers 109:133

Clippersi su se poigrali s Lakersima. Ostvarili su visoku pobjedu, a čak osam igrača Clippersa je imalo dvoznamenkaste brojke. Njihovo vodstvo bilo je jedno vrijeme čak i 30 razlike. Sada je Clippersima svaka pobjeda potrebna jer pokušavaju stići Jazzere na četvrtom mjestu. Ivica Zubac je imao dobru utakmicu u dresu Lakersa, ubacio je 17 poena i sedam skokova.