Čudesni Westbrook izjednačio rekord Robertsona, Nuggetsi i Blazersi u mrtvoj trci za doigravanje

Russell Westbrook je imao novi triple-double i to mu je bio 41. u sezoni i sada je izjednačen s Oscarom Robertsonom. Cavsi su odigrali dobru utakmicu protiv Orlanda, Spursi su u produžetku uspjeli pobijediti borbene Grizzliese. Warriorsi su se poigrali s Minnesotom.

Philadelphia 76ers – Brooklyn Nets 118:141

Netsi su odigrali vjerojatno svoju najbolju napadačku utakmicu u sezoni. Osam igrača je imalo dvoznamenkaste brojke. Netsi su u na poluvremenu ubacili čak 81 poen. Na poluvremenu su ubacili 12 od 17 poena, a imali su i 23 asistencije na 28 posjeda.

Cleveland Cavaliers – Orlando Magic 122:102

Cavsi su odigrali napokon jednu dobru utakmicu i u obrani i u napadu. LeBron James je predvodio Cavse s drugim triple-doubleom zaredom. Ključna je bila treća četvrtina u kojoj je Cleveland preokrenuo susret i stvorio razliku preko 20 razlike. Cavsi su postali treća momčad u povijesti NBA lige koja je ubacila 1000 trica u sezoni. Mario Hezonja je odigrao 22 minute i ubacio je 13 poena.

Washington Wizards – Charlotte Hornets 118:111

Hornetsi su doživjeli poraz nakon tri pobjede zaredom. Wizardsi su u trećoj četvrtini preokrenuli susret. John Wall ih je predvodio i u toj trećoj četvrtini je ubacio 14 od svoja 23 poena, a imao je i šest od ukupno 13 asistencija. Zbog poraza Raptorsa, Wizardsi su se sada izjednačili s Raptorsima na trećem mjestu Istočne konferencije. Hornetsi ovim porazom sada imaju jako male šanse za doigravanje.

Indiana Pacers – Toronto Raptors 108:90

Paul George je predvodio Pacerse do pobjede i prekida niza od četiri poraza zaredom. George je ubacio 18 od svojih 35 poena u trećoj četvrtini. U četvrtoj četvrtini Pacersi su dopustili samo 15 poena Raptorsima. Lance Stephenson odigrao je svoju prvu utakmicu na domaćem terenu u povratku za Pacerse i ubacio je 12 poena. Pacersi su sada na sedmom mjestu izjednačeni s Bullsima.

Oklahoma City Thunder – Milwaukee Bucks 110:79

Russell Westbrook je imao još jedan triple-double, a s ovim se izjednačio s legendarnim Oscarom Robertsonom koji je ukupno u jedni sezoni imao 41 triple-double. Imao je 12 poena, 13 skokova, 13 asistencija i to mu je bio sedmi triple-double zaredom. Također se izjednačio i s Wiltom Chamberlainom na vječnoj listi sa 78 triple-doublea u karijeri. Thunderi su na poluvremenu imali veliku prednost i već su tada osigurali pobjedu.

New York Knicks – Chicago Bulls 100:91

Bullsi su izgubili jako važnu utakmicu na putu do doigravanja. Knicksi su im prekinuli niz od četiri pobjede zaredom. Bullsi su šutirali samo 38,1% i imali su čak 15 izgubljenih. Knicksi su upisali 30. pobjedu u sezoni, a Bullsi su doživjeli 40. poraz u sezoni. U svom prvom startu u karijeri Maurice Ndour je u dresu Knicksa imao 13 poena i 12 skokova.

New Orleans Pelicans – Denver Nuggets 131:134

Anthony Davis i DeMarcus Cousins su imali ukupno 71 poen, ali ni to nije pomoglo Pelicansima da ostvare pobjedu. Danilo Gallinari je imao 28 poena, a ključnu ukradenu loptu je imao Garry Harris koji je na kraju imao i 23 poena. Nuggetsi su sada na pola pobjede od osmog mjesta koje vodi u doigravanje. Nikola Jokić je imao double-double, 21 poen i 12 skokova. Cousins je nedostajala samo jedna asistencija za triple-double.

Mason Plumlee (13p, 11sk)

San Antonio Spurs – Memphis Grizzlies 95:89 (OT)

Utakmicu s vrlo malo poena odigrali su Spurs i Grizzliesi, regularni dio utakmice završio je rezultatom 84:84. Zach Randolph je pogodio za vodstvo, ali 1,6 sekundi prije kraja LaMarcus Aldridge je pogodio polaganje za izjednačenje. Sjajnu utakmicu imao je i Kawhi Leonard koji je ubacio 32 poena, 12 skokova. Zbog udarca kojeg je zadobio četiri minute prije kraja Mike Conley je morao napustiti susret.

Utah Jazz – Portland Trail Blazers 106:87

Gordon Hayward i Rudy Gobert predvodili su Jazz do pobjede nad Blazersima. Hayward je imao 30, a Gobert 20 poena i 11 skokova. Jazzeri su uspjeli kontrolirati cijelu utakmicu i ovo im je bila važna pobjeda kako bi očuvali četvrto mjesto na Zapadu. C.J. McCollum je imao 25 poena, ali Blazersi su upisali poraz i sada sui m Nuggetsi na samo pola pobjede. Bez Jusufa Nurkića imat će jako težak zadatak očuvati osmo mjesto.

Sacramento Kings – Dallas Mavericks 98:87

Sjajnu utakmicu imao je Ben McLemore kao i čitava klupa Kingsa u pobjedi nad Mavsima. McLemore je u drugom poluvremenu ubacio 21 od svoja 22 poena. Šest igrača je imalo dvoznamenkaste brojke u redovima Kingsa. Pred kraj utakmice imali su seriju 13:4 kojom su osigurali pobjedu, a i pobjedu u međusobnoj seriji.

Golden State Warriors – Minnesota Timberwolves 121:107

Warriorsi su odigrali još jednu sjajnu utakmicu. Klay Thompson je imao 41 poen za 12 pobjedu zaredom. Ubacio je sedam trica. Warriorsi su sve bliže osiguranju prvog mjesta na Zapadu. U prve tri četvrtine ubacivali su preko 30 poena, a onda su u četvrtoj četvrtini smanjili tempo. Karl Anthony Towns je imao 21 poen, šest skokova, četiri asistencije, ali i šut iz igre 8-10.