Friday, March 29, 2024

Curry i Irving ubilježili triple-double, 40 poena Dragića

Playmaker Clevelenad Cavaliersa Kyrie Irving upisao je prvi triple-double u svojoj karijeri u petak navečer u domaćoj pobjedi protiv Utah Jazza 99:79.

S 21 košem, 10 skokova i 12 asistencija Irving je bio zvijezda večeri u Quicken Loans Areni, a sjajno su mu asistirali Tristan Thompson sa 18 koševa i Spencer Hawes s 13 koševa i 16 skokova.

Zanimljivo, Irvingov triple-double bio je prvi za nekog igrača Cavaliersa od 16. ožujka 2010. kada je LeBron James upisao 29 koševa, 12 skokova i 12 asistencija na gostovanju kod Detroita. Najefikasniji kod Ute s 18 koševa bio je Gordon Hayward.

Poput Irvinga, triple-double učinak ostvario je i Stephon Curry predvodivši svoje Golden State Warriorse do 126:103 gostujuće pobjede nad New York Knicksima. Godinu dana nakon što je u Madison Square Gardenu zabio 54 koša, Curry je upisao 27 koševa, 11 skokova i 11 asistencija u samo tri četvrtine koje je odigrao. Curry se tako priključio impozantnom popisu igrača koji su u slavnoj njujorškoj dvorani upisali i najmanje 50 koševa i triple-double, a na njemu se još nalaze Carmelo Anthony, LeBron James, Patrick Ewing i Bernard King. Kod Knicksa, kojima je ovo bio peti uzastopni i 11. poraz u zadnjih 13 susreta, najbolji s 23 koša (šut iz igre 7/23) i 16 skokova bio je Carmelo Anthony.

Oklahoma City Thunder stao je na kraj negativnoj seriji od tri vezana poraza domaćom pobjedom nad Memphis Grizzliesima 113:107. Kevin Durant upisao je 37 koševa i tako po 35. put ove sezone upisao 30 ili više koševa. Durant je ubacio 13 koševa u zadnjoj četvrtini i 30 u drugom poluvremenu. Russell Westbrook pridodao je 21 koš i 6 asistencija, a Serge Ibaka 16 koševa, 9 skokova i 3 blokade. Šestoricu dvoznamenkastih igrača Grizzliesa predvodio je čovjek s klupe, Mike Miller s 19 koševa (trice 4/5).

Chicago Bullsi savladali su u gostima Dallas Maverickse 100:91 i tako došli do devete pobjede u zadnjih 11 utakmica. Chicago je uspio nadoknaditi minus od 16 koševa predvođen Tajom Gibsonom koji je upisao 20 koševa i 15 skokova. Jimmy Butler zabio je 19 koševa uz 7 skokova, dok je Mike Dunleavy dodao 16 koševa uz šut za tricu 4/7. Monta Ellis s 20 koševa bio je najefikasniji igrač Dallasa koji je izgubio šest utakmica u kojima je vodio s najmanje 15 koševa razlike.

U domaćoj pobjedi Phoenixa nad New Orleansom 116:104 Goran Dragić upisao je rekordnih u karijeri 40 koševa uz šut iz igre 14/21. Kod Pelicansa je najviše do izražaja došao njihov najbolji igrač Anthony Davis s 32 koša, 9 skokova, 3 ukradene lopte i blokadom.

San Antonio Spursi slavili su kod kuće protiv Charlotte 92:82 predvođeni Timom Duncanom koji je upisao 17 koševa, 16 skokova i 6 asistencija, dok su Los Angeles Lakersi u svom Staples Centeru u domaćoj pobjedi nad Sacramentom 126:122 pogodili 19 trica, što je novi klupski rekord. Jordan Farmar je bio prvo ime Lakersa s 30 koševa, a pogodio je 8 trica iz 10 pokušaja. Lakersi su susret završili sa šutom za tricu 19/27 (70,4%).