Thursday, April 25, 2024

DeRozan ponovno zabio 40 poena, Lillard odveo Blazerse do pobjede

Raptorsi su uspjeli preokrenuti utakmicu protiv Miamija, Spursi su napokon pobijedili Memphis, a Netsi su u najboljoj napadačkoj predstavi ove sezone pobijedili Sunse. Dallas je bio bolji od Clippersa, a Blazersi su lako nadigrali Knickse.

Brooklyn Nets – Phoenix Suns 126:98

Brooklyn Netsi ove sezone imaju prvi put niz od dvije pobjede zaredom. Ovo im je bila deseta pobjeda kod kuće. Čak osam igrača Netsa je imalo dvoznamenkaste brojke. Netsi imaju 6-9 omjer poslije All-Star pauze, što i nije loše s obzirom da su poslije pauze krenuli s osam gostovanja. Klupa Netsa ubacila je nevjerojatnih 81 poen. Ulaskom u četvrtu četvrtinu imali su prednost 84:65, a onda su ubacili još 42 poena.

Miami Heat – Toronto Raptors 84:101

Miami je krenuo jako dobro u utakmicu. Imali su i 15 poena prednosti. Toronto se polako vraćao u susret. Nakon izgubljene prve četvrtine, iduće tri su pobjeđivali s osam ili više razlike. U drugoj i četvrtoj četvrtini Miamiju su dopustili samo 30 poena. Ovo je Raptorsima 19 pobjeda ove sezone nakon što su gubili bar deset razlike, to je više od ijedne momčadi u ligi.

Dallas Mavericks – Los Angeles Clippers 97:95

Harrison Barnes odlučio je pobjednika u posljednjim trenutcima. Prvo je zabio koš za vodstvo 3,9 sekundi prije kraja, a onda je ukrao loptu Blakeu Griffinu za pobjedu Dallasa. J.J. Redick je imao šansu pogoditi za pobjedu sa zvukom sirene, ali nije uspio. Seth Curry predvodio je Dallas s 23 poena.

San Antonio Spurs – Memphis Grizzlies 97:90

Spurs i Grizzliesi su mogući protivnici u prvom krugu doigravanja. LaMarcus Aldridge i Kawhi Leonard su predvodili Spurse u ovoj utakmici. Memphis je trenutačno na sedmom mjestu i sada zaostaju 1 ½ za Thuderima na šestom mjestu. Prva dva susreta u Memphisu Spursi su izgubili. Aldridge je prešao brojku od 15 000 poena u karijeri.

Portland Trail Blazers – New York Knicks 110:95

Već u prvoj četvrtini Blazersi su stvorili veliko vodstvo. Imali su prednost od 14 poena koju do kraja susreta nisu ispuštali. Damian Lillard je imao 30 poena, a još pet igrača je imalo dvoznamenkaste brojke. Jusuf Nurkić je odigrao dobru utakmicu i upisao double-double. Blazersi su došli sada na samo utakmicu zaostatka od Denver Nuggetsa.