Dobar nastup Bogdanovića u novom slavlju Jazza, Lakersi bolji od Bucksa

Utah Jazz je upisala novu pobjedu, slavili su protiv New Orleans Pelicansa rezultatom 129:118, iako je uvodni dio dvoboja bio apsolutno na strani Pelikana. Naime, oni su u prvoj četvrtini ubacili čak 43 poena, dok je Jazz postigao 31. Do poluvremena je taj zaostatak Utah uspjela dostići i ući s egalom u nastavak.

Jazz je treću četvrtinu dobio s +7, čime je napravljen dobar korak ka pobjedi. Pelicansi u zadnjih 12 minuta nisu uspjeli preokrenuti, dapače, Jazzeri su bez većih poteškoća sačuvali vodstvo za svoje 11 slavlje u sezoni. Najbolji pojedinac susreta bio je Donovan Mitchell s 36 poena, 7 skokova i 5 asistencija, a dobar nastup pružio je i naš Bojan Bogdanović. Babo je postigao 16 poena, šut iz igre bio mu je 4/11, a uhvatio je i 3 skoka. U redovima Pelikana bolji od ostalih bio je Zion Williamson s 27 poena.

Dvoboj večeri bio je onaj aktualnih prvaka Los Angeles Lakersa i Millwakuee Bucksa, a LeBron i društvo su pobijedili s 113:106. James je postigao 34 poena uz 6 skokova i 8 asistencija, dok Caldwell-Pope dodao 23 poena. Giannis Antetokounmpo je dao 25 poena za Buckse, a za double double učinak je uhvatio i 12 skokova. Lakersi su sada na omjeru 12:4, Bucksi imaju 9 pobjeda u 15 utakmica.

New York Knicksi uspjeli su slaviti i protiv Golden State Warriorsa kao gosti rezultatom 104:119. Cijela prva petorka momčadi iz New Yorka bila je dvocifrena, a najefikasniji među njima je bio Barrett s 28 poena, Robinson je ubacio 18 te zabilježio i 8 skokova. Kod Ratnika je Curry postigao 30 poena. Knicksi su na omjeru 8:8, a Warriorsi na 8:7.