DOKTORSKA DIZERTACIJA NIKOLE JOKIĆA!!!

Još jedna sjajna utakmica koja nam je pokazala kako bi to trebalo izgledati u playoffu, Denver je vodio mirno cijelu utakmicu, čak imao i 15 koševa prednosti kada koševima Georgea Clippersi uzimaju prvo vodstvo na četiri minute do kraja, a onda kreće show. Jokić veže šest koševa u nizu i vodi Nuggetse u produžetak, dodajmo da je PG zabio sa svoje polovice uz zvuk sirene, kao i Embiid neki dan, ali se nije vrijedilo jer je vrijeme isteklo. U produžetku Denver hladan kao led uzima pobjedu i odlazi na 4-0 protiv Clippersa ove sezone. Jokić je imao 40 poena, 17 skokova (8 napadačkih), 10 asistencija, 3 ukradene i samo 1 izgubljenu i to kada je pustio da vrijeme istekne na kraju utakmice, a imao je opet nestvaran šut iz igre 14-21. Sjajno su ga pratili MPJ sa 29 poena, 11 skokova i 0 izgubljenih (12-18 FG, 4-8 3PT) i Murray sa 21 poenom i 12 asistencija (8-22 FG). Kod Clippersa su najbolji bili Leonard sa 33 poena i 6 skokova (12-19 FG, 3-4 3PT), George sa 23 poena i Westbrook sa 17 poena, 5 skokova, 4 asistencije i 5 ukradenih lopti. Zubac opet nije igrao zbog ozljede, a ovo je druga utakmica u nizu koju Clippersi gube u produžetku od ekipe sa vrha Zapada. To je bila 27 uzastopna pobjeda Nuggetsa kada Jokić ostvari triple double što je rekord.

DAMIAN LILLARD POSTAJE OSMI IGRAČ U NBA POVIJESTI KOJI JE PREBACIO 70 POENA!!! 71 poen, 6 skokova i 6 asistencija (22-38 FG, 14-14 FT, 13-23 3PT). Imao je 41 poen na poluvremenu i 8 trojki. Također je i prvi igrač u povijesti koji je prebacio 70 poena u manje od 40 minuta. Srušio je tako svoje rekorde od 61 poena i 11 trojki. Portland je pobjedio Houston rezultatom 131:114, a kod gubitnika je najbolji bio Sengun sa 17 poena, 10 skokova i 5 asistencija (8-16 FG).

Cavsi razbili Toronto 118:93 na krilima Mitchella koji je imao 35 poena (13-21 FG, 8-14 3PT). Siakam jedini raspoložen kod Toronta sa 25 poena, 8 skokova i 5 asistencija.

Kingsi nastavljaju sa sjajnom sezonom i timskom igrom. Pobjedili su OKC 124:115, a opet su ključni ljudi bili Sabonis (14/15/8, 6-8 FG) i Fox (33 poena, 8 asistencija, 11-19 FG). Šarić je za 8 minuta upisao 2 poena. Sacramento Kingsi imaju najbolji napadački rejting u sezoni u povijesti NBA lige sa 118,8!

GSW drži glavu iznad vode. Pobjedili su sinoć Minnesotu 109:104 na krilima Klaya Thompsona koji je imao 32 poena, 5 skokova i 4 asistencije (12-23 FG, 6-14 3PT). Naz Reid najbolji kod gubitnika sa 30 poena i 9 skokova.