Triple-double Calderona, Lillard pogodio za pobjedu Blazersa

Kobe Bryant i košarkaši Los Angeles Lakersa ponovo pobjeđuju. Drugu uzastopnu pobjedu ostvarili su na gostovanju kod Philadelphije 111:98.

Riječ o dakle o mini pobjedničkom nizu Lakersa (nakon pobjede protiv Washingtona), prvom u skoro mjesec dana, pa su sada na omjeru od 11 pobjeda i 14 poraza.

Kobe Bryant odigrao je impresivan susret s 34 koša, 4 skoka i 6 asistencija, a još su petorica njegovih suigrača upisala dvoznamenkaste brojke. Metta World Peace istaknuo se s 19 koševa i rekordnih u karijeri 16 skokova, Dwight Howard je ubacio 17 koševa uz 11 skokova, dok je Darius Morris također ostvario rekordnih u karijeri 15 koševa, od čega sve u prvom poluvremenu. Pridodano li tome i 14 koševa Chrisa Duhona i 12 koševa Jodiea Meeksa nije čudo da su Lakersi pobijedili unatoč ponovnom izostanku Paua Gasola i Stevea Nasha.

Kod poraženih 76ersa, koji su sada na omjeru od 12 pobjeda i isto toliko poraza, najbolji s 30 koševa bio je Nick Young, dok su po 16 zabili Spencer Hawes i Evan Turner.

Toronto Raptorsi savladali su u svom Air Canada Centeru Houston Rocketse 103:96 predvođeni Joseom Calderonom koji je ostvario drugi triple-double u karijeri s 18 koševa, 14 asistencija i 10 skokova. Raptorsi su do druge uzastopne pobjede stigli zahvaljujući učinku igrača s klupe, pa je tako najefikasniji s 24 koša bio Alan Anderson. DeMar DeRozan zabio je 19 koševa, a Ed Davis 13 za pobjedničku momčad, dok je Rocketse s 28 koševa predvodio James Harden.

Denver Nuggetsi pregazili su u gostima Sacramento Kingse 122:97 ujednačenom momčadskom igrom. Istaknuo se JaVale McGee s 19 koševa, 5 skokova i 3 blokade, slijedio ga je Danilo Gallinari s 18 koševa u 26 minuta igre, dok je Jordan Hamilton dodao 15 koševa ušavši s klupe. Kod Sacramenta se s double-double učinkom od 19 koševa i 11 skokova istaknuo DeMarcus Cousins.

Portland Trail Blazersi slavili su u svom Rose Gardenu s 95:94 protiv New Orleans Hornetsa, a pobjedu im je donio Damian Lillard tricom 0,3 sekunde prije kraja. Trail Blazersi su ispustili 16 koševa prednosti iz treće četvrtine, ali ih je na kraju uspio spasiti Lillard i donijeti im 11. ovosezonsku pobjedu u 23. susretu.

J.J. Hickson vodio je pobjedničku momčad s 24 koša i 16 skokova, LaMarcus Aldridge ubacio je 20 koševa, dok je Lillard završio utakmicu sa 16 koševa. Kod Hornetsa, kojima je ovo bio sedmi uzastopni poraz, najefikasniji je s 26 koševa bio Ryan Anderson, dok je Greivis Vasquez uknjižio 23 koša, 11 asistencija i 8 skokova.