Duel Lillarda i Leonarda u Teksasu, Dragić odličan u pobjedi Heata

Lakersi su doživjeli još jedan težak poraz od Rocketsa. James Harden je imao triple-double. Miami nastavlja s pobjedama i sve je bliže doigravanju. Spursi poraženi na domaćem terenu od Blazersa.

Washington Wizards – Dallas Mavericks 107:112

Mavsi se i dalje bore za doigravanje. Ovo im je bila jako važna pobjeda. Sjajnom četvrtom četvrtinom uspjeli su preokrenuti susret i pobijediti. Dirk Nowitzki je ubacio deset poena u četvrtoj, Seth Curry je također ubacio deset u četvrtoj četvrtini. Ubacili su 39 poena u četvrtoj četvrtini što im je rekord za najviše poena u jednoj četvrtini ove sezone. Bojan Bogdanović je u 24 minute ubacio 19 poena i uhvatio je tri skoka.

Indiana Pacers – Charlotte Hornets 98:77

Nevjerojatnu utakmicu odigrao je Paul George. Ubacio je 39 poena uz šut 15-21. Tricu je šutirao 6-10. 27 od svojih 39 poena ubacio je u drugom poluvremenu. Na poluvremenu je bilo izjednačeno, ali onda su u trećoj četvrtini Pacersi napravili seriju 15:0 s kojom su kontrolirali utakmicu i lagano utakmicu priveli kraju.

Boston Celtics – Minnesota Timberwolves 117:104

Al Horford je odigrao jako dobru utakmicu protiv mladih Wolvesa. Imao je 20 poena, devet skokova i osam dodavanja. Boston trenutačno drži drugo mjesto na Istoku. Celticsi su odigrali dobro drugo poluvrijeme. Stvorili su prednost od deset poena u trećoj četvrtini koju su poslije samo nadogradili. Minnesota sada zaostaje četiri utakmice za osmim mjestom.

Miami Heat – New Orleans Pelicans 120:112

Iako je startao utakmicu s ozlijeđenim okom, Goran Dragić ubacio je najviše poena ove sezone. Imao je 33. Miami je ubacio 16 trica i sada imaju 18 utakmica zaredom u kojima su zabili deset ili više trica. U zadnjih 15 utakmica Miami ima omjer 14-1. Sada su izjednačeni na osmom mjestu s Detroit Pistonsima na osmom mjestu. Cousins i Davis i dalje nemaju pravo rješenje za suradnju i upisali još jedan poraz.

Detroit Pistons – Utah Jazz 83:97

Već u prvom poluvremenu momčad Jazzera riješila je pitanje pobjednika. Dopustili su samo 35 poena Pistonsima u prvom poluvremenu. Rudy Gobert je bio sjajan, imao je 12 poena, devet skokova, pet dodavanja i četiri blokade. U četvrtoj četvrtini Pistonsi su približili i na devet razlike. Trener Jazza Snyder, vratio je startnu petorku koja je ponovno stvorila veliku prednost. Pet i pol minuta prije kraja Gordon Hayward je ubacio za 87:73.

Chicago Bulls – Memphis Grizzlies 91:98

Nakon što su izgubili pet utakmica zaredom, Grizzliesi su počeli pozitivnu seriju. Imaju dvije pobjede zaredom, dok je Bullsima ovo šesti poraz u posljednjih sedam utakmica. Također su izgubili Dwyanea Wadea koji je ozlijedio lakat u četvrtoj četvrtini. Mike Conley i Marc Gasol ubacili su zajedno 18 od 24 poena Memphisa u četvrtoj četvrtini.

Houston Rockets – Los Angeles Lakers 139:100

Težak poraz doživjeli su Lakersi na gostovanju u Houstonu. U četvrtoj četvrtini Lakersi su izgubili 46:25. Lou Williams bivši igrač Lakersa bio je najraspoloženiji u ovoj utakmici. Imao je 30 poena. James Harden je imao još jedan triple-double, 17. u sezoni. Houston je pobijedio 39 razlike. Ista razlika bila je i u prošlom susretu. Rocketsi su ove sezone pobijedili 14 utakmica s 20 ili više razlike. Ove sezone imaju omjer 25-1 kada postignu 120 poena.

San Antonio Spurs – Porltand Trail Blazers 106:110

Spursi su doživjeli još jedan poraz kod kuće. Damian Lillard je ubacio 36 poena. LaMarcus Aldridge se vratio na teren protiv svoje bivše momčadi nakon što je propustio dvije utakmice. 1:45 prije kraja Spursi su gubili 104:97. Onda je Aldridge ubacio pet poena zaredom i Spursi su došli na samo dva razlike. Nakon toga je McCollum ubacio dva slobodna zaredom. Patty Mills je pogodio tricu, ali onda je Lillard ubacio četiri slobodna zaredom i zatvorio utakmicu.

Phoenix Suns – Sacramento Kings 101:107

Skal Labissierre je imao najbolju utakmicu u svojoj rookie sezoni. Ubacio je 32 poena, a čak 21 je ubacio u četvrtoj četvrtini. Ubacio je prvih 16 poena Kingsa u četvrtoj četvrtini. Prije All-Star pauze odigrao je ukupno samo 52 minute, ali nakon odlaska Cousinsa počeo je dobivati minutažu. Pred kraj utakmice Kingsi su imali seriju 11-3 i tako su se odvojili i mirno završili utakmicu.