Saturday, April 20, 2024

Duel Šarića i Nurkića u Portlandu, Westbrooku novi triple-double u pobjedi Thundera

Novi triple-double Russella Westbrooka ovaj put u pobjedi nad Spursima. Dario Šarić i Jusuf Nurkić odigrali vrhunsku utakmicu. Cavsima novi poraz, a Ivica Zubac je na najbolji mogući način iskoristio svoju minutažu.

Detroit Pistons – Cleveland Cavaliers 106:101

Odlična utakmica Andre Drummonda i Reggie Jacksona. Pistonsi su u četvrtoj četvrtini ubacili prvih 13 poena. LeBron James je imao triple-double, ali su Cavsi opet izgubili i to treći put zaredom. Imaju i pet poraza u posljednjih pet utakmica. Jackson je pogodio šut 55 sekundi prije kraja za 103:98, to je bilo previše za Cavse.

Memphis Grizzlies – Los Angeles Clippers 98:114

Baš kad je najbitnije Grizzliesi ne mogu nikako pronaći pravu formu. Upisali su četvrti poraz zaredom, ovaj put protiv izravnog konkurenta za što bolje mjesto na zapadu. Ni Clippersi nisu imali formu u zadnje vrijeme, ali u posljednje četiri utakmice ostvarili su tri pobjede. Clippersi su sada pobjegli Memphisu na tri pobjede, dok se Oklahoma izjednačila s Oklahomom.

Oklahoma City Thunder – San Antonio Spurs 102:92

Novi triple-double Russella Westbrooka. 31. u sezoni. Imao je 23 poena, 13 skokova i 13 dodavanja i izjednačio se s legendarnim Wiltom Chamberlainom po broju triple-doublea u sezoni. Ispred Westbrooka sada je samo Oscar Robertson koji je imao 41. Spursi su četvrtu četvrtinu igrali bez Kawhi Leonarda koji je zbog udarca u vrat odsjedio tu četvrtinu. Spursi su sada dvije utakmica iza Warriorsa.

LaMarcus Aldridge (17p, 6sk)

Portland Trail Blazers – Philadelphia 76ers 114:108 (OT)

Robert Covington ubacio je sa zvukom sirene šut za produžetke. Dario Šarić i Jusuf Nurkić imali su svoje rekorde karijere. Obojica su imala po 28 poena, dok je Nurkić uhvatio i nevjerojatnih 20 skokova. Ovo je bila četvrta pobjeda Portlanda zaredom.  Nurkić je imao i osam dodavanja i šest blokada. Maestralna statistika na svim poljima.

Phoenix Suns – Los Angeles Lakers 110:122

Odličnom trećom četvrtinom Lakersi su predvođeni D’Angelo Russell pobijedili Sunse. Priliku je dobio i Ivica Zubac koji je to opet iskoristio na najbolji mogući način. Zubac je imao u 17 minuta, 14 poena, tri skoka i dvije blokade. Ovo je bila tek 20 pobjeda u sezoni za Lakerse.