Mladi košarkaši u NCAA ligi noæas su odigrali 31 susret, od kojih se izdvajaju 2 veoma zanimljiva, u kojima su slavili studenti sveuèilišta Duke i Michigan State.

NCAA divizija I, 16.2.2012:

Duke (4) – North Carolina State 78:73
(Curry 16p, Rivers 16p; Brown 19p)

Duke je ostvario važnu pobjedu kojom je došao do omjera 9-2 u konferenciji ACC, èime se izjednaèio s North Carolinom i Florida Stateom sa samome vrhu. Kako je utakmica krenula, èinilo se da æe Duke doživjeti težak poraz, no uspjeli su napraviti veliki preokret i zadržati se na vrhu konferencije.

Iako je igrao na domaæem terenu, Duke vrlo slabo ulazi u utakmicu i veæ nakon 5 minuta imaju zaostatak od 10:2, a nakon trice Scotta Wooda i kasnije pogoðena dva slobodna bacanja zaostaju velikih 20 poena razlike, što su uspjeli smanjiti na 16 do poluvremena. Poèetkom drugog poluvremena domaæi su zaredali s nekoliko uzastopnih koševa, ali igraèi North Carolina Statea uspijevaju odgovoriti na to i 11 minuta prije kraja ponovno dolaze do 20 poena prednosti. Tada kreæe veliki preokret Dukea.

Seth Curry i Mason Plumlee smanjuju zaostatak na manje od 10 poena, a kada je proradio i Austin Rivers Duke je prešao u vodstvo. To se dogodilo 2 minute prije kraja, kada prvo Curry, a zatim i Rivers pogaðaju trice i Duke prelazi u vodstvo 72:71 koje do kraja utakmice zadržava mirnim izvoðenjem slobodnih bacanja.

Najbolji pojedinac na parketu noæas je bio Seth Curry koji je s 26 poena predvodio svoju momèad, dok je Rivers susret završio sa 16 poena, uz slab šut 4/13, ali je pogodio nekoliko važnih šuteva u završnici. Mason Plumlee bio je blizu double-double uèinka s 9 poena i 10 skokova. Lorenzo Brown predvodio je goste s 19 poena i 6 skokova.

Michigan State (8) – Wisconsin (17) 69:55
(Green 20p, 10sk, Appling 20p; Evans 17p, 7sk)

I ovo je bio zanimljiv i važan dvoboj u kojemu je Wisconsin, u èijim se redovima nalazi Duje Dukan koji noæas nije igrao, tražio prikljuèak vrhu Big Ten konferencije, no ipak nisu uspjeli svladati Michigan State koji je ovom pobjedom došao do konferencijskog omjera 10-3, èime se izjednaèio s Ohio Stateom na vrhu te konferencije.

Ova utakmica ipak nije pružila toliko uzbuðenja kao ona izmeðu Dukea i North Carolina Statea. Michigan State je pred svojih gotovo 15.000 navijaèa glavnu rijeè u utakmici odmah uzeo u svoje ruke i serijom 14-0 sredinom prvog poluvremena došao do prednosti od 10 poena. Impresivan je bio Draymond Greene koji je osim postizanja koševa i razigravao suigraèe.

Tricom Greena poèetkom drugog dijela domaæi odlaze na 14 poena razlike te ponovno rade seriju 11-3 kojom odlaze na 20 poena prednosti što su uspjeli saèuvati do kraja. Wisconsin se približio na 9 poena zaostatka, ali više od toga nisu uspjeli postiæi.

Domaæine je predvodio Green s 20 poena, 10 skokova i 5 asistencija, a 20 poena ubacio je i Keith Appling. S klupe je 12 poena postigao Derrick Nix. Wisconsin su predvodili Ryan Evans i Jordan Taylor sa 17, odnosno 13 postignutih koševa.