Durant i Warriorsi svladali Spurse, na korak do finala

Sinoć je odigrana i treća utakmica finala Zapadne konferencije, ali kao što se i očekivalo Spursi nisu mogli ništa napraviti ni na domaćem terenu. Warriorsi su uzeli treću pobjedu i još im samo nedostaje jedna pobjeda do velikog finala.

San Antonio Spurs – Golden State Warriors 108:120 (0-3)

Warriorsi su došli i do treće pobjede u seriji. Spursi opet nisu imali Kawhija Leonarda i Warriorsi su ovaj put nešto teže došli do pobjede. U prvoj četvrtini domaćini su se koliko toliiko držali. Četiri minute prije kraja poluvremena bilo je izjednačeno 49:49, ali onda Warriorsi imaju svoju seriju i odvajaju se na devet poena razlike. U trećoj četvrtini Spursi su bili samo na tri razlike 74:71 sedam minuta prije kraja, ali Warriorsi opet imaju veliku prednost. Dvije minute prije kraja treće bilo je +18, 98:80. Do kraja utakmice Spursi se nisu mogli približiti i preokrenuti. Ovo je bila 11. pobjeda zaredom Warriorsima u doigravanju, Cavsi imaju deset pobjeda zaredom.