Durant i Westbrook savladali Lakerse, rekordna večer Noaha

Već 11. ovosezonski poraz u 20 utakmica nanijeli su košarkaši Oklahoma City Thundera Los Angeles Lakersima. Slavio je prošlogodišnji finalist NBA lige 114:108 na parketu svoje Chesapeake Energy Arene.

Čak 69 koševa Thundera kombinirano su ubacili Kevin Durant i Russell Wesbrook. Durant je ubacio 36 koševa uz 9 skokova i 4 asistencije, a Westbrook 33 koša uz 8 asistencija. Bilo je to 21. put u njihovim karijerama da su Durant i Westbrook zabili preko 30 koševa u istoj utakmici.

Lakerse je standarno predvodio Kobe Bryant s 35 koševa, dok je Dwight Howard ubacio 23 koša (10 u prvoj četvrtini) uz 18 skokova. Lakersi, koji su u ovom susretu igrali bez ozlijeđenih Paua Gasola i Stevea Nasha, zaostajali su 19 koševa početkom četvrte četvrtine, da bi uspjeli smanjiti na minus 4, ali više od toga nije išlo.

U teksaškom derbiju San Antonio se lakoćom obračunao s Houstonom i na domaćem parketu slavio uvjerljivu 114:92 pobjedu. Spursi nisu zaostajali u nijednom dijelu susreta, a ukupno su imali 55,2% šuta iz igre, za razliku od Rocketsa koji su gađali tek 38,9%. Ujednačenu momčad Spursa predvodio je Tony Parker sa 17 koševa i 7 asistencija, Tiago Splitter ubacio je 15 koševa, dok je Tim Duncan upisao 12 koševa i 12 skokova. James Harden predvodio je Rocketse s 29 koševa.

Chicago Bullsi slavili su na gostovanju kod Detroita 108:104 a rekordnu večer u karijeri imao je Joakim Noah. Centar Bullsa upisao je 30 koševa i 23 skoka, što su mu rekordne brojke u obje kategorije. Bullsi su zaostajali čak 17 koševa u drugoj četvrtini, ali su se uspjeli vratiti već do poluvremena i u posljednjoj dionici igre preuzeti kontrolu. Svi igrači petorke Bullsa zabili su dvoznamenkast broj koševa, uključujući Carlosa Boozera koji ih je postigao 24. Kod Detroita su najbolji bili Rodney Stuckey s 24 koša i Brandon Knight s 21.

Philadelphia je kod kuće savladala Boston 95:94 nakon produžetka, a junak 76ersa bio je Evan Turner. Ubacio je 26 koševa uz 10 skokova, uključujući i pobjednički koš 3,9 sekundi prije kraja. S druge strane je najefikasniji bio Paul Pierce s 27 koševa, dok je Rajon Rondo uknjižio prvi triple-double u sezoni sa 16 koševa, 14 asistencija i 13 skokova, ali je i promašio šut za pobjedu sa zvukom sirene.

Minnesota je u svom Target Centeru upisala laku 91:73 pobjedu protiv Clevelanda nošena na krilima Kevina Lovea (36 koševa i 13 skokova) u povratničkoj utakmici Andreja Kirilenka (četiri utakmice je pauzirao zbog grčeva u leđima).

Najuvjerljiviju pobjedu večeri ostvarila je Utah koja je sa 131:99 na svom parketu “sprašila” Toronto. Čak osmorica igrača Jazza zabila su dvoznamenkast broj koševa, a u odsustvu njihovog najboljeg strijelca i skakača Ala Jeffersona prednjačili su Paul Millsap s 20 koševa i 10 skokova, te Enes Kanter s 18 koševa i 8 skokova.