Tuesday, December 6, 2022

East: Kentucky i North Carolina meðu 16 najboljih

Regija Istok je otvorila 2. krug March Madnessa, konkretno Kentucky protiv West Virginije. Utakmica je zaista pokazala mnogo prevrata i bila je podosta zanimljivo što se moglo i oèekivati, s obzirom da se radi o 4. i 5. momèadi Istoka.

Zanimljivu utakmicu, sa velikim brojem koševa za NCAA, odigrali su košarkaši North Caroline protiv Washingtona. Pobjedila je North Carolina koja je slovila za favorita, no teže od oèekivanoga.

East:

19.3.2011

Kentucky – West Virginia 71:63
(B. Knight 30p, 4a; J. Mazzulla 20p, 4a)

Do 6. minute susreta igralo se koš za koš, nijedna momèad nije uspjela stvoriti prednost veæu od 2 poena. Zatim poèinje serija Kentuckya koji dolazi na plus 7 sredinom 1. poluvremena, no u zadnjih 5 minuta West Virginia se budi, lagano stiže te preuzima vodstvo koje su do kraja samo poveæavali. Na poluvrijeme su otišli sa 8 poena razlike.

Poèetkom 2. poluvremena igraèi Kentuckya su poèeli igrati odliènu obranu pa su uspjeli stvoriti seriju od 9-0 èime su opet preuzeli vodstvo. Zanimljivo je da igraèi West Virginie èak 6 minuta nisu zabili koša. No onda obrat u korist Virginie, koja opet preuzima vodstvo. Ostalo je 6 i pol minuta do kraja, a Terrence Jones (Kentucky) izjednaèuje rezultat na 55:55 svojim zakucavanjem. Unatoè tome, Kentucky se uspio odljepiti, a svakako treba istaknuti Brandona Knighta koji je zabio 7 od 10 zadnjih poena svoje momèadi te tako odveo svoju momèad do pobjede od 8 razlike.7

20.3.2011

North Carolina (2) – Washington (7) 86:83

(K. Marshall 13p, 14a; T. Ross 19p, 6sk)

Iako je bila postavljena za 2. nositelja Istoka, North Carolina se podosta muèila u ovoj utakmici. Washington je bolje krenuo u utakmicu pa su sredinom prvog poluvremena imali prednost od èak 11 razlike. Malo-pomalo ta se prednost topila pa je Washington otišao na predah sa samo pola koša razlike (45:44).

U drugom poluvremenu su se vodtsva stalno izmjenjivala, nijedna momèad nije uspjela napraviti prednost veæu od 4 razlike. 3 minute prije kraja North Carolina postiže prednost od 5 razlike , a 2 minute prije kraja su imali plus 7. Do kraja su kontrolirali rezultat te prošli meðu 16 najboljih uz pobjedu od 3 poena razlike. Prvi strijelac North Caroline je bio Tyler Zeller, igraè s klupe koji je zabio 23 poena. Ipak, prvi igraè Caroline je bio Kendall Marshall sa 13 poena i èak 14 asistencija. U redovima poraženih najviše se istaknuo Terrence Ross sa 19 poena i 6 skokova.

Syracuse (3) – Marquette (11) 62:66