East: George Mason preokretom do pobjede

Sveuèilište West Virginia je upisala prvu pobjedu na ovogodišnjem March Madnessu pobijedivši sveuèilište Clemson.

Sve nakon uvodne utakmice prvog dana March Madnessa su bile napete do zadnje sekunde, pa i utakmica izmeðu Princetona te Kentuckya. Na kraju je bivše sveuèilište Johna Walla uspjelo pobijediti 57:59.

Košrakaši sa sveuèilišta George Mason su preokretom u poslijednjoj minuti došli do pobjede nad Villanovom 61:57.

East

18.3.2011

George Mason (8) – Villanova (9) 61:57
(Hancock 18p, Fisher 20p)

Još jednu zanimljivu utakmicu vidjeli smo u dvoboju izmeðu George Masona i Villanove, a pobjedu su na kraju odnijeli košarkaši George Masona 61-57. Tricom Luke Hancocka 20 sekundi prije kraja George Mason dolazi do vodstva 59-57, prvog vodstva u utakmici nakon ranih 7-6. Villanovi je ostao zadnji napad, imali su jedan šut prema košu, te ponovno izborili loptu 8 sekundi prije kraja. Meðutim, nisu uspijeli stvoriti priliku za pogodak, gube loptu, a u kontri zakucava Mike Morrison za konaèan rezultat, i završava seriju od 12-3 u poslijednjih èetiri minute za George Mason.

George Mason je tako pobijedio prvu utakmicu u završnici, nakon famoznog dolaska do Final Foura 2006. godine, a Villanova je nastavila seriju poraza, s obzirom da nisu pobijedili u zadnjih pet utakmica.

Luke Hancock je sa 18 koševa predvodio svoju momèad, dok je kod Villanove najbolji bio Corey Fisher sa 20 poena.

North Carolina (2) – LIU (15) 102:87
(Henson 28p, 11sk,  6bl; Boyd 18p, 12sk)

17.3.2011

West Virginia (5) – Clemson (12) 84:76
(Bryant 19p, Young 22p)

Košarkaši West Virginije su sa puno muke prešli prvu prepreku na ovogodišnjem March Madnessu. Susret su otvorili podosta nervozno i sredinom prvog poluvrijemena zaostajali 10 poena, rezultat je iznosio 20:10. Pred kraj èetvrtine su napravili seriju od 9-0, ukljuèujuèi i tricu Kevina Jonesa koji je tako poravno rezultat na 40:40 prije odlaska na odmor. U poèetku drugog dijela su igraèi zapadne Virginije ponajviše zahvaljujuæi Darrylu Bryantu otišli na dvoznamenkastu prednost. I kada je izgledalo da æe biti to laka pobjeda Virgnije, Clemson je nakon rezultata 61:71 napravio niz od 10:3, te minutu i pol prije kraja došao na svega tri poena zaostaka. No, tri vezane izgubljene lopte su uništile svu nadu za potencijalno prvo iznenaðenje na turniru.

Za pobjednièku momèad je Darryl Bryant upisao 19 poena, dok je Kevin Jones dodao 17 poena i 9 skokova. Kod Clemsona je najuspješniji bio Andre Young sa 22 poena.

Kentucky (4) – Princeton (13) 59:57
(Harrellson 15p, 10sk, Miller 17p; Mavraides 14p)

Kentucky je jedva izvukao živu glavu. Nakon uvodnog odliènog starta i ranog vodstva favoriziranog Kenutckyja izgledalo je da Princeton neæe moæi pružiti kvalitetan otpor. No, nakon samo nekoliko minuta igre vraèaju se u susret i preuzimaju vodstvo. I držali su Kentucky u šaci cijeli susret, 10 minuta prije kraja susrete su vodili èak 5 poena, ali se Kentucky vratio u igru serijom 14-4. U samoj završnici su uspjeli izjednaèiti na 57, ali je Kentucky u zadnjem napadu kojeg je mogao držati do kraja zabio pobjednièki koš, toènije položio je Brandon Knight dvije sekunde prije kraja, a na drugoj strani nakon time-outa Princeton nije uspio uputiti loptu prema obruèu.

Josh Harrellson ubacio je 15 poena i k tome dodao 10 skokova za Kentucky, dok je Dan Mavraides za poraženu momèad postigao 14 poena.