EP: Pregled igara NBA igraèa (posljednji dan)

Nakon dva tjedna došao je kraj Europskog prvenstva u košarci. Zlato osvajaju, potpuno zasluženo, Španjolci razmontiravši mlade Srbe dok je Grcima pripala bronèana medalja.

Danas su odigrane 4 utakmice i saznali smo najboljih 8 ekipa Poljskog Eurobasketa. U utakmici za sedmo mjesto Rusija je bez veæih problema svladala Tursku 89-66. Ersan Ilyasova nije odigrao niti minute dok je Hedo Türkoglu za 19 minuta postigao 4 poena.

Peto mjesto pripalo je Francuzima nakon dvoboja s Hrvatskom. I jedna i druga momèad igrala je bez ponajboljih igraèa što zbog umora što zbog prevencije od moguæih ozljeda. Za Francuze nisu igrali Tony Parker i Boris Diaw dok je utakmicu propustio i jedini Hrvat u NBA ligi, Roko Ukiæ. Ipak, na terenu smo vidjeli dvojicu NBA igraèa. Nicolas Batum bio je raznovrstan s 8 poena, 8 asistencija i 6 skokova dok je Ronny Turiaf odigrao samo 9 minuta te uspio postiæi tek 2 poena.

Utakmica za bronèanu medalju odluèena je u zadnjem napadu pobjedom Grka nad Slovenijom 57-56. Od tri NBA igraèa, dvojica, Kosta Koufos i Goran Dragiè, ozljeðeni su te nisu sudjelovali na utakmici. Primož Brezec odigrao je 13 minuta i postigao 4 poena uz 2 skoka.

Posljednja utakmica dana, i prvenstva, odigrana je izmeðu dvije najbolje europske reprezentacije u ovome trenutku, Španjolske i Srbije. Španjolci su krenuli furiozno u susret i nisu ostavili Srbima nikakvu šansu za pobjedu. Semafor je na kraju pokazivao 85-63 u korist Furije. Najbolji je bio Pau Gasol s 18 poena i 11 skokova u samo 22 minute na parketu. Odlièan je bio i Rudy Fernandez postigavši 13 poena uz 5 skokova i 3 asistencije. Marc Gasol odigrao je prosjeènu utakmicu, ubacivši 6 poena i uhvativši 5 skokova. Nenad Krstiæ odigrao je dobro, ali ne dovoljno dobro za pobjedu. Postigao je 12 poena uz 4 skoka.

To je to što se tièe ovogodišnjeg Eurobasketa. Španjolci su muèeni sitnim ozljedama malo lošije krenuli, ali kako je prvenstvo odmicalo podizali su formu koja je kulminirala u finalu gdje su s +22 ispratili reprezentaciju Srbije koja ima zaista blistavu buduænost. Od Hrvatske smo više oèekivali, ali možemo biti zadovoljni igrom našeg jedinog NBA igraèa, Roka Ukiæa koji je pokazao da je napredovao u NBA ligi i prometnuo se u prvog igraèa reprezentacije.