Friday, April 19, 2024

Fantastičan duel Leonarda i Hardena, Miami slavio u gostima kod prvaka

Kawhi Leonard i njegovi Spursi bili su bolji u susretu protiv Jamesa Hardena i Houston Rocketsa. Andrew Bogut doživio je tešku ozljedu u svom prvom nastupu u utakmici protiv Miami Heata. Warriorsi su bili bolji od Hawksa, dok su Clippersi bili bolji od Celticsa. Zbog problema s parketom susret između Minnesote i Portlanda je odgođen.

Orlando Magic – New York Knicks 105:113

Sjajnu četvrtu četvrtinu odigrali su sinoć New York Kincksi. Iako su gubili ulaskom u četvrtu četvrtinu New York je dopustio u posljednjoj četvrtini samo 13 poena. Ubacili su 28. Orlando je imao samo 17,5% šut, 3-17. Knicksi su igrali bez Carmela Anthonyja, Derricka Rosea u četvrtoj četvrtini, a Porzingis je igrao samo posljednje tri i pol minute. Ovo je Orlandu drugi poraz zaredom, dok je New York prekinuo niz od dva poraza.

Cleveland Cavaliers – Miami Heat 98:106

Andrew Bogut odigrao je samo minutu u prvom susretu za Cavse i odmah je doživio težu ozljedu. Nažalost vjerojatno se radi o lomu noge. Miami je porazio prvake drugi put zaredom. Heat je pobijedio u 19 od posljednje 23 utakmice. Cavsi su imali dobru četvrtu četvrtinu i pokušali su se vratiti u susret, ali je Miami imao veliku prednost i nije bilo dovoljno vremena za povratak.

Philadelphia 76ers – Milwaukee Bucks 98:112

Bucksi su izabrali savršeno vrijeme za igrati dobru košarku. Ovo im je treća pobjeda zaredom. Sada su samo 1 1/2 utakmicu od posljednjeg mjesta koje vodi u doigravanje koje drže Detroit Pistonsi. Bucksi su na poluvremenu već imali veliku prednost. U trećoj četvrtini su to dodatno povećali i na kraju četvrtu četvrtinu mirno odigrali.

76ers:
Justin Anderson (19p, 6sk)
Robert Covington (15p)
Dario Saric (14p, 8sk, 6as)
Shawn Long (13p, 7sk)

Bucks:
Giannis Antetokounmpo (24p, 8sk, 5as, 3blk)
Tony Snell (21p, 7sk)
Khris Middleton (13p, 8as)
Malcolm Brogdon (13p)
Greg Monroe (12p)

Atlanta Hawks – Golden State Warriors 111:119

Stephen Curry i Klay Thompson nisu bili pretjerano raspoloženi u ovom susretu. Zato je ostatak momčadi odradio jako dobar posao. Andre Iguodala ubacio je 24 poena s klupe. Warriorsi su se oporavili od prvih nizanih poraza i sada imaju dvije pobjede zaredom. Dennis Schroder je imao 19 poena u prvoj četvrtini, ali poslije je ubacio još samo četiri poena. Warriorsi su odigrali dobro drugo poluvrijeme i dopustili su samo 45 poena Hawksima.

Detroit Pistons – Chicago Bulls 109:95

Reggie Jackson ove sezone ima dosta problema s formom. U ovoj utakmici je bio jako dobar. Od svojih 26 poena, 24 je ubacio u drugom poluvremenu. Detroit je odigrao maestralnu četvrtu četvrtinu. Dopustili su samo 16 poena i ovom pobjedom izjednačili su se s Bullsima koji sada drže sedmo mjesto.

Memphis Grizzlies – Brookyln Nets 109:122

Poraz protiv Netsa posljednji od dokaza loše forme momčadi Memphisa. Ovo im je bio treći poraz zaredom i peti u posljednjih sedam utakmica. Sjajnom četvrtom četvrtinu Netsi su uspjeli izvući pobjedu, tek drugu u posljednjih 20 utakmica. Zach Randolph i Marc Gasol nisu bili šuterski raspoloženi. Pred sam kraj susreta Netsi su imali seriju 13:2.

Charotte Hornets – Indiana Pacers 100:88

Prva put Hornetsi imaju dvije pobjede zaredom od kraja prvog mjeseca. Važan početak niza ako misle i dalje biti u borbi za doigravanje. Imali su jako dobru prednost na poluvremenu, ali su Pacersi odigrali dobru treću četvrtinu. No, Hornetsi nisu dopustili nikakav povratak. Pet igrača je imalo dvoznamenkaste brojke u redovima Hornetsa. Indiana je u prvom poluvremenu ubacila samo 37 poena.

San Antonio Spurs – Houston Rockets 112:110

Osma pobjeda Spursa zaredom. Mogli smo vidjeti fantastičnu predstavu ovih momčadi. James Harden i Kawhi Leonard su odigrali odlične utakmice, ali je Kawhi bio raspoložen kad je bilo najpotrebnije. Obojica su ubacila 39 poena, no Kawhi je u četvrtoj četvrtini ubacio 17 dok je Harden imao samo četiri. Leonard je imao nekoliko dobrih akcija pred kraj utakmice. Prvo je blokriao Hardena, a onda je u idućem napadu pogodio dva slobodna bacanja.

Denver Nuggets – Sacramento Kings 108:96

Nuggetsi su ovaj susret igrali bez Nikole Jokić. Bila je to večer Wilsona Chandlera koji je odigrao vrhunsku utakmicu. Ubacio je 36 poena. Mason Plumlee je jako dobro zamijenio Jokića i imao je deset poena, 12 skokova i pet dodavanja. Čak sedam igrača kod Kingsa je imalo dvoznamenkaste brojke, ali nije bilo dovoljno za pobjedu. Nuggetsi su i dalje u borbi za doigravanje.

Utah Jazz – New Orleans Pelicans 88:83

Anthony Davis i DeMarcus Cousins su imali jako težak zadatak protiv jedne od najboljih obrana lige. U ovom susretu su imali jako loš šut i Jazzeri su im dopustili samo 83 poena. U prvom poluvremenu Pelicansi su ubacili samo 34 poena. Šutirali su najlošije ove sezone 35,7%. Rudy Gobert je imao 44 double-double u sezoni.

Los Angeles Clippers – Boston Celtics 116:102

Sjajna utakmica trojke Clippersa Paula, Jordana i Griffina. Imali su veliku podršku s klupe, Jamala Crawforda i ostatka ekipe. Sjajnom četvrtom četvrtinom u kojoj su ubacili 41 poen uspjeli su odvojiti i ostvariti 20 domaću pobjedu ove sezone. Celticsima je ovo bio drugi poraz zaredom. Igrali su bez Ala Horforda koji je opet imao problema s ozljedom.