Saturday, April 20, 2024

Fantastični Babo vodio Jazz do pobjede protiv Šarićevih Sunsa!

Po prvi puta ove sezone na parketima NBA lige susreli su se Dario Šarić i Bojan Bogdanović, odnosno Phoenix Sunsi i Utah Jazz. U iznimno neizvjesnoj utakmici slavila je Utah rezultatom 96:95, a najbolji pojedinac susreta bio je fantastični Bojan Bogdanović.

Jazzu je pripala prva četvrtina utakmice 28:21, da bi u drugih 10 minuta gledali izjednačenu igru. Na početku drugog poluvremena Šarićeva momčad bila je bolja te se u posljednju dionicu susreta ušlo u egalu. Imali su Sunsi i šut Oubrea za tri poena 10 sekundi prije kraja kod rezultata 95:95, međutim, nije ušao. S druge strane Mitchell je ubacio prvo slobodno bacanje, drugo namjerno promašuje i Utah je upisala minimalnu pobjedu 96:95.

Bojan Bogdanović odigrao je novu nevjerojatnu utakmice, za 37 minuta je ubacio 29 poena (šut 8/13, trica 4/8), ali i uhvatio 5 skokova uz 2 asistencije. Dario Šarić imao je skroman učinak, za 21 minutu postigao je 4 poena, ali i uputio samo 2 šuta.

Kod pobjednika se istaknuo Mitchell s 25, dok je Gobert ubacio 15 poena uz čak 18 skokova. Najbolji igrač Sunsa bio je Booker koji je postigao 21 poen.

Jazz je sada na omjeru 3:1, Sunsi imaju 2 pobjede i 2 poraza.