Tuesday, April 16, 2024

Fantastični Curry i Westbrook, Hawksi svladali Wizardse

11 utakmica donijela nam je noć sa srijede na četvrtak, a prvi susret su odigrali Indiana Pacersi i Detroit Pistonsi. Domaća momčad ja slavila (114:109) na krilima Georgea Hilla (20 poena, 6 dodavanja) i Roya Hibberta (16 poena, 12 skokova). Pacersi su sinoć bili odlični u napadu (60 posto postotak šuta, 57 posto trica), a naš Damjan Rudež je zabio 6 poena za 26 minuta na parketu.

Nakon što su im Pelicansi zaustavili niz od 19 uzastopnih pobjeda, Hawksi su se kod kuće vratili na pravi put. Svladali su Wizardse (105:96), a fantastičan je u pobjedi bio razigravač Jeff Teague koji je zabio 26 poena i skupio 8 dodavanja, uz šut 9/13. Treba pohvaliti i Ala Horforda koji je zabilježio double-double, 21 poen i 13 skokova.

Boston Celticsi su sinoć, kao i gotovo svaki put ove sezone, do pobjede stigli izbalansiranim napadom i timskom igrom. Kod kuće su slavili protiv Denver Nuggetsa (104:100), a istaknuti ćemo Averyja Bradleyja koji je zabio 17 poena, dok je Jared Sullinger s klupe dodao 14 poena, 7 skokova i 4 dodavanja.

Vrlo dobrom predstavom u napadu Brooklyn Netsi su iznenadili Raptorse i svladali ih u njihovoj dvorani (109:93). Najzaslužniji za pobjedu Netsa u Kanadi su bili Jarrett Jack s 24 poena i 6 dodavanja te Alan Anderson koji je zabio najviše ove sezone, 22 poena. Naš Bojan Bogdanović je za 21 minutu zabio 11 poena, a trice je šutirao 3/4.

James Harden je u pobjedi Rocketsa and Bullsima (100:91) bio glavni kotač svoje ekipe te je s 27 poena, 3 skoka i 4 dodavanja donio novu veliku pobjedu momčadi iz Teksasa. Treba pohvaliti odlične partije Trevora Arize (20 poena) i Donatasa Motiejunasa (15 poena, 10 skokova).

Milwaukee Bucksima su sinoć trebali produžeci da u svojoj dvorani svladaju Lakerse (113:105) i dođu do pete uzastopne pobjede. Četiri igrača Bucksa su sinoć išla preko 20 poena; Brandon Knight (24 poena, 7 skokova, 8 dodavanja), Kris Middleton (21 poen, 7 skokova, 7 dodavanja), O.J. Mayo (21 poen, 5/8 trica) i Giannis Antetokounmpo (25 poena, 6 skokova, 10/14 šut).

Hassan Whiteside ponovno je odigrao nevjerojatnu utakmicu za Miami (24 poena, 20 skokova, 12/13 šut), ali ponovno nedovoljno za pobjedu. Ovoga puta su izgubili od najgore momčadi Zapada Minnesota Timberwolvesa (102:101), a domaću ekipu je predvodio Kevin Martin s 30 poena. Povratak Rubia i Pekovića u sastav Wolvesa donio je odličnu rotaciju momčadi, ali nažalost kada ste tek na polovici sezone kompletni, onda je kasno za ikakva nadanja.

U derbiju dvije ekipe koje hvataju osmo mjesto Zapada, slavili su gosti koje je do pobjede odveo raspoloženi Russell Westbrook koji je izjednačio rekord karijere (45 poena), a još je pridodao 6 skokova i 6 dodavanja, uz šut 18/31. Pelicansi sinoć nisu imali šanse, a još treba istaknuti Sergea Ibaku koji je zabio 13 poena i podijelio 7 blokada.

10. poraz zaredom upisala je momčad Orlando Magica, a svladali su ih aktualni NBA prvaci (110:103) koji su imali prilike vidjeti Tima Duncana u vintage verziji (26 poena, 10 skokova, 33 minute). Odličan je bio i Manu Ginobili koji je zabio 13 poena, uz 10 dodavanja.

Memphis Grizzliesi izgledaju nezaustavljivo; sinoć su na gostovanju svladali momčad Utah Jazza (100:90), a to im je bila osma uzastopna pobjeda. Marc Gasol je zabio 23 poena, Randolph je nadodao svoj uvijek prisutni double-double (18 poena, 11 skokova), a razigravač Mike Conley je zabio 17 poena.

Zadnji susret večeri donio nam je veliki povratak Golden State Warriorsa u Oracle Areni koji su u jednom trenutku gubili 22 razlike. Međutim, Stephen Curry je odlučio navijačima Warriorsa pružiti novu utakmicu za pamćenje; Curry je sinoć zabio 51 poen (16/26 šut), uz 4 skoka i 4 dodavanja, a trice je šutirao 10/16. Curry je samo u trećoj četvrtini zabio 26 poena.