Fantastični Durant odveo GSW do serije protiv Houstona

*** Sa ukupnim rezultatom 4-2 branitelji naslova ‘Golden State Warriorsi’ eliminirali su izvrsne ‘Clipperse’ od kojih je malo tko očekivao i da će se plasirati u ovogodišnje doigravanje, a kamo li da će namučiti ‘Ratnike’ svladavši ih dva puta na njihovom terenu. Odličan otpor pružili su i noćas, ali samo u prvoj četvrtini u kojoj su imali i dvoznamenkastu prednost (18:8). Međutim, nešto kasnije gosti rade 10:0, brzo anuliraju zaostatak te preuzimaju vodstvo koje više nisu ispuštali iz ruku do kraja susreta. Najveća prednost koju su igrači iz Oaklanda izgradili bila je ‘plus 26’ (102:76) pri kraju treće četvrtine, ali kako su u ovoj seriji znali ‘prosuti’ i pet poena veću zalihu, ozbiljnost su zadržali sve do samog kraja utakmice. Uvjerljivo najbolji i najefikasniji igrač noćas je opet bio sjajni Kevin Durant koji je uspio izjednačiti ovogodišnji rekord Damiana Lillarda u doigravanju. KD je ubacio 50 poena uz ukupan šut iz igre 15/26 (trice 6/14, bacanja 14/15), dok je raznovrsni Draymond Green upisao ‘triple-double’ od 16 poena, 14 skokova i 10 asistencija, čemu je pridodao i 4 blokade. Kod ‘Clippersa’ je IVICA ZUBAC dobio deprimirajuće posljednje dvije minute, a najraspoloženijeg suigrača imao je u Talijanu Danilu Gallinariju (29p). Potpuno je podbacio junak iz prošle utakmice, Lou Williams, koji je ovu završio sa 8 ubačenih poena uz katastrofalan šut 3/21, ali je prilikom izlaska, zajedno sa Patrickom Beverlyjem, ipak dobio zasluženi ‘standing ovation’ za sve prikazano u protekloj sezoni: https://www.youtube.com/watch?v=qdg1xLCOzmo.